Doba přeje interim managementu

Interim management je u nás v současné době velmi aktuální otázka. Doba krize pro něj připravila nejvhodnější podmínky. Na trhu jsou lidé, kteří mají hodně zkušeností z mezinárodních nebo velkých českých firem, ale firmy si je většinou nemohou dovolit najmout. Nároky těchto lidí jsou jednak velmi vysoké a jednak se ani nemusejí chtít nechat najmout, protože by jim firma brzy neposkytovala dostatečné výzvy.

To je příležitost pro interim management. Odborníci se mohou nechat najmout na čtyři nebo pět měsíců s přesně daným úkolem, který budou pro firmu plnit. Firma tím získá vynikajícího odborníka, který má spoustu zkušeností a jeho kapacitu na konkrétní dobu. Navíc ho získá za cenu, která je přiměřená. Činnosti, které zavede, pak budou mnohem rutinnější, a po odchodu interim manažera v nich může pokračovat někdo, kdo není tak finančně náročný a již pro firmu pracuje.

Firmy si mohou říkat, že ten člověk o nich nic neví, což je pravda. Má ale zkušenosti z podobného byznysu, s podobným typem situací. To, že se už nemusí učit, jak v takových situacích reagovat, bohatě vyváží to, když mu firma bude muset věnovat týden nebo čtrnáct dní, aby se s ní seznámil. Interim manažer má jistou roli a může malinko vybočovat, dokonce by měl malinko vybočovat, nabourávat stereotypy, vést novým směrem.


Managing Partner
Sales 2 Win


Další informace Vám rádi poskytneme prostřednictvím EduCity, prosíme kontaktujte p. Bartičku info@educity.cz nebo na tel. +420 222 744 111

Vytisknout glosu