Hewlett Packard s.r.o.

Proč by firmy měly investovat do vzdělávání v době útlumu ekonomiky?

Současná recese má zřetelný dopad na podniky na celém světě. Rozpočty firem jsou pod obrovským tlakem a drobnohledem vedení společností, akcionářů i majitelů. Za této situace se zdá oblast vzdělávání snadnou „obětí" rozpočtových škrtů. Domnívám se, že je dobré se podívat, proč naopak právě nyní, spíše než kdykoliv jindy, by společnosti měly investovat do vzdělávání.

Kvalifikovaní zaměstnanci jsou předpokladem pro poskytování kvalitních produktů a služeb a jsou prostředkem k získání a udržení zákazníků i ke zvyšování jejich spokojenosti. Vhodné znalosti pomáhají lidem v tom, že jsou produktivnější a efektivnější, pomáhají zvýšit návratnost IT investic, snížit výpadky technologie, zkvalitnit úroveň služeb, zvýšit bezpečnost. Vzdělaní lidé jsou nejcennějším aktivem každé firmy. Investicí do jejich profesionálního růstu se zvýší možnost jejich udržení, zvedne se spokojenost a morálka, produktivita práce i loajalita.

Budování znalostního potenciálu firmy umožňuje více pracovat i s menšími zdroji. Vytváří tak firmám konkurenční výhodu a základní předpoklad vyjít z recese silnější, dynamičtější a připravenější v předstihu před ostatními.

 


Vedoucí Vzdělávacího centra HP
Hewlett Packard s.r.o.

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.


Tato glosa byla připravena ve spolupráci s firmou:

Hewlett Packard s.r.o.


Adresa

Vyskočilova 1/1410, 141 00 Praha 4

KontaktyDalší informace Vám rádi poskytneme prostřednictvím EduCity, prosíme kontaktujte p. Bartičku info@educity.cz nebo na tel. +420 222 744 111

Vytisknout glosu