Hewlett Packard s.r.o.

Proč by se jednotlivci měli vzdělávat v době útlumu ekonomiky?

Nacházíme se v době ekonomického útlumu, kdy se většina společností i jednotlivců chová velmi obezřetně a pečlivě hledí na každou vydanou korunu. Lze snadno vysledovat žebříček „snadných a rychlých" řešení, která mají pomoci snižovat náklady. Na vedoucím místě tohoto žebříčku je v některých případech, bohužel, i snižování rozpočtu na vzdělávání, případně úplné zastavení vzdělávání.

V minulé glose jsem se pokusil shrnout základní výhody, které vzdělávání přináší firmám, nyní se zaměřím na to, proč právě dnes by se měli více vzdělávat jednotlivci.

Investice do vzdělání je nejlepší cestou každého jednotlivce k  překonání recese. Schopnosti a znalosti lidí jsou přenosnými aktivy, která jasně hovoří o jejich odbornosti v určité oblasti. Každý zaměstnavatel takové hodnoty rychle rozpozná a následně ocení. Certifikace znalostí konkrétních technologií a postupů mohou na jedné straně ukázat úroveň znalostí zaměstnance a na druhé straně potvrdit jeho zájem o další vzdělávání.

 


Vedoucí Vzdělávacího centra HP
Hewlett Packard s.r.o.

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.


Tato glosa byla připravena ve spolupráci s firmou:

Hewlett Packard s.r.o.


Adresa

Vyskočilova 1/1410, 141 00 Praha 4

KontaktyDalší informace Vám rádi poskytneme prostřednictvím EduCity, prosíme kontaktujte p. Bartičku info@educity.cz nebo na tel. +420 222 744 111

Vytisknout glosu