Vodafone spouští globální politiku podpory rodičů

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Britská telekomunikační skupina Vodafone zavádí globální politiku podpory rodičů z řad zaměstnanců. Do konce roku bude spuštěna ve všech 30 zemích světa, kde skupina působí. V České republice startují nové benefity pro rodiče již 1. dubna. Skupina zveřejnila také video, v němž vysvětluje problematiku skloubení rodičovství a práce.

Nové benefity jsou určeny především matkám, které se po narození dítěte chtějí rychle vrátit zpět do práce. Po uplynutí šestiměsíční rodičovské dovolené budou moci využít zkráceného pracovního úvazku v délce 30 hodin týdně a zároveň jim bude vyrovnán rozdíl ve mzdě. Půl roku po návratu do práce zaměstnavatel matkám dorovná rozdíl mezi mzdou ve Vodafonu a finanční podporou od státu za prvních 16 týdnů mateřské dovolené. Otcům poskytne 5 dnů volna navíc při narození dítěte.

Skloubení osobního a pracovního života

Řada poboček společnosti Vodafone již poskytuje určité benefity rodičům delší dobu, ty zůstanou i nadále v platnosti. Cílem nové globální politiky je stanovit minimální úroveň podpory i v zemích s malou či žádnou legislativní podporou matek. Vodafone se tak řadí k prvním zaměstnavatelům na světě, kteří zavádějí minimální povinnou výši podpory v mateřství.

Ženy aktuálně tvoří 35 % všech zaměstnanců skupiny Vodafone, 21 % žen je zastoupeno ve vyšším mezinárodním vedení. Nová politika by měla přispět i k tomu, aby ženy nemusely volit mezi péčí o dítě a kariérou. Tím by měl postupně vzrůst i počet žen na vedoucích pozicích.

-kk-

Zdroj: Employee Benefits - britský portál věnovaný zaměstnaneckým výhodám

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace