HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Jak bojovat proti únavě?

Říká se, že jsme jen tak staří, jak se cítíme. Co když se ale cítíme staří, unavení a vyčerpaní? Zejména po dosažení středního věku je únava běžnou záležitostí, přesto však existují způsoby, jak se únavy poměrně snadno zbavit a „omládnout“. Nejprve je třeba vyloučit zdravotní problémy. Únava může být důsledkem nemoci nebo užívání některých léků. Cítíte-li dlouhodobou únavu, začněte návštěvou lékaře.

Hýbejte se a spěte

Člověk, který je unavený, zřídka nadšeně přistupuje ke cvičení. Právě fyzická aktivita však prokazatelně zvyšuje hladinu energie a přispívá k celkově vyšší kvalitě života. K posílení energie, ale i sebedůvěry, může dle aktuálních výzkumů výrazně přispět například jóga.

Správně jezte a pijte

Pijte dostatek vody. Dehydratace vyčerpává i při jednoduché práci, navíc oslabuje pozornost a soustředění. Podobně je tomu také s nedostatkem spánku. Držte se proto svých tělesných hodin. Jezte hodně ryb, které obsahují důležité omega 3 kyseliny. Trpíte-li nadváhou, snažte se zhubnout. Jezte častější a menší porce vyváženě stravy.

-kk-

Zdroj: WebMD Health - přední americký portál věnovaný ochraně zdraví
Štítky: Ochrana zdraví
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace