HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Jak zmírnit účinky horkého letního počasí

Státní zdravotní ústav připomíná na svých webových stránkách rady pro horké letní počasí. Ve třech brožurách informuje o tom, jak zmírnit účinky extrémního horka na lidský organismus, jak správně dodržovat pitný režim a na co si dát pozor při pití vody z tzv. watercoolerů.

Brožura s názvem Jak zmírnit účinky extrémního horka upozorňuje, že horké počasí může způsobit zdravotní problémy každému. Radí, jak uzpůsobit denní rozvrh a pracovní tempo, jak se chovat v budovách i při venkovních pochůzkách nebo co jíst a pít. Zároveň také popisuje, jak poznat příznaky přehřátí a jak poskytnout první pomoc.

Druhá brožura s názvem Pitný režim se podrobněji věnuje otázkám jako: Proč pít? Kolik toho vypít? Jaké nápoje jsou vhodné a jaké naopak nevhodné v letním horku? Připomíná, že pít je třeba během celého dne, jelikož člověk není velbloud, aby mu stačilo jedno napití do zásoby. Dočteme se zde také, jak se vyznat v balených vodách a které z nich jsou vhodné pro letní dny.

Třetí brožura nese název Pijete vodu z wattercooleru? a zabývá se zařízeními pro čepování balené pitné vody z velkoobjemových plastových lahví či barelů, pro které se i v Česku vžilo anglické označení watercooler. Voda může v těchto zařízeních být ochlazována, ohřívána nebo čepována při pokojové teplotě. Dočteme se, kdy si takové zařízení pořídit, jak posuzovat kvalitu vody v něm a jaké jsou obecné zásady pro jeho umístění, provoz a sanitaci.

Pokyny ministerstva zdravotnictví, jak řešit horko na pracovištích a poskytovat ochranné nápoje při práci najdete v našem dřívějším článku zde: Ochranné nápoje při práci

-kk-

Zdroj: Státní zdravotní ústav - příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví ČR
Štítky: Ochrana zdraví
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace