Čtení z tváře není žádná magie

Představte si, že k Vám přijde na pohovor nový uchazeč o pracovní pozici. Jeho pracovní zkušenosti vidíte v jeho životopise. Jaký je ale doopravdy? Hodí se na tuto pozici a do daného týmu?

Představte si, že umíte číst v tváři a během pohovoru porovnáváte to, co o sobě říká, s tím, co vidíte...

Zdá se Vám to nemožné? Přesto je to zcela reálné. Podle typologie, která byla vytvořená v 80. letech 20. století americkým spolutvůrcem metody One Brain, Danielem Whitesidem, představuje obočí, oči, nos, rty, brada, šířka tváře, sklon čela a další rysy v tváři určitý model jednání člověka. Tato typologie, která zahrnuje padesát rysů, funguje s pravděpodobností 99:1. Poznání rysů, jejich funkce a význam se projeví nejen v rodinných vztazích, ale ve velké míře v pracovních a přátelských vztazích, ve kterých prožíváme většinu života.

Typologie je jednoduchý nástroj, který Vám usnadní rozhodování při výběru zaměstnanců a může pomoci v komplikovaných situacích.

Např. hledáte systematika a metodika, který bude dbát na procedurální záležitosti a dodržování postupů? Vyberte si člověka s výrazným nadočnicovým obloukem.

Hledáte pro sebe asistentku, která bude osobně angažovaná a jejíž starost o Vás (potažmo tým, společnost) bude její prvořadou prioritou? Hledejte ženu, která má nosní můstek prohnutý dovnitř. Chcete-li, aby byla diskrétní a Vaše pracovní či osobní záležitosti udržela neveřejné, vyberte ženu s úzkými rty.

Typologii využijete i v manažerské práci se svým týmem a jako rychlý pomocný nástroj k jednání a efektivní komunikaci s druhými.

Chcete vybrat ze svého týmu někoho, komu byste svěřil náročný úkol, který by dotyčný přes všechny možné překážky a problémy dokončil a dodržel předepsaný postup? Vyberte si pracovníka s širokou bradou a vertikálním (neustupujícím) čelem.

Máte klienta, který má vysoko postavené obočí nad očima? Pak dejte pozor, abyste ho pozvali do dostatečně reprezentativní restaurace s kvalitním servisem, a nezapomeňte dodržovat etiketu. Takový člověk si na to potrpí.

Chcete se naučit několik základních rysů tváře? Přihlašte se ke korespondenčnímu minikurzu ZDARMA zde. Poznáte 6 rysů, které můžete ihned začít využívat v komunikaci s druhými.

Chcete-li se naučit celou typologii, přijďte na intenzivní praktický dvoudenní kurz Typologie osobnosti podle rysů tváře s lektorem Pavlem Korčekem 30.-31.1.2013 v Praze. Získáte tak jednoduchý nástroj k tomu, jak číst druhé, rychle rozpoznat jejich povahu a vlastnosti a naučit se efektivněji komunikovat s druhými.

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace