HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Etika na scestí

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Skandály firem Enron a WorldCom se především dotkly zaměstnanců a investorů. Zatímco zaměstnanci se domnívali, že vše je v pořádku a pozice firmy je stabilní, jejich nadřízení tiše vybrali ze svých účtů peníze, které včas inkasovali za akciové opce a zmizeli. Zaměstnanci a investoři tak byli celé roky podváděni a mohli jen nečinně přihlížet tomu, jak se podnik, který budovali hroutí.

Osud firmy závisí na lidech, kteří v ní pracují, ale především na manažerech a vedoucích. Bohužel dnes je tomu tak, že manažeři a vedoucí pracovníci postrádají konzistenci v otázkách etiky. Zatímco za normálních okolností se chovají slušně a nenápadně, jakmile jsou pod tlakem, jde etika stranou.

Právě v návaznosti na tyto situace je načase, aby pracovníci lidských zdrojů a náboroví pracovníci také „přiložili ruku k dílu“. Jejich úkolem je správně vybrat vedoucí pracovníky – během přijímacích pohovorů zodpovědně rozhodnout, zda právě tento člověk má potřebné etické cítění a vnímání. V rozhodujících situacích by neměly hrát roli peníze, ale spíše morálka.

Zdroj: ERE.net - přední světová online komunita pro odborníky z oblasti náboru

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace