Global Talent Entrepreneurs: Využijte potenciálu mladých stážistů

Zajímalo by vás, jak jednoduše oživit prostředí vaší firmy? Máte v plánu rozšířit povědomí a prosadit se také na zahraničním trhu? Uvažovali jste o možnosti zaměstnat mladé lidi s inovativním myšlením prostřednictvím zahraničních stáží v rámci nového programu Global Talent Entrepreneurs od studentské organizace AIESEC? Zahraniční stážista může být skvělý impuls pro oživení pracovního kolektivu a firemního prostředí.

Program Global Talent umožňuje mladým lidem získat relevantní schopnosti pro budoucí kariéru v mezinárodním prostředí ve firmách, neziskových organizacích i velkých korporacích. Jedná se o placenou pracovní stáž pro studenty a absolventy vysokých škol.

V čem tkví výhoda tohoto programu pro firmu?

Členové organizaci AIESEC vyřizují veškeré povinnosti spojené s vyřizováním. Mimo papírování AIESEC pomáhá novým stážistům navyknout si na cizí prostředí a poznat českou kulturu. Nejen, že stážista působí ve firmě na hledané pozicí, zároveň přináší bonus angličtiny „zdarma“, kde si mohou zaměstnanci cizí jazyk procvičit v každodenní činnosti. Pokud má firma zájem o expanzi na zahraniční trh, je mnohem jednodušší, když znáte člověka, který ze země pochází a zná danou kulturu a jazyk.

Jak se nový program Global Talent Entrepreneurs liší od běžného program Global Talent?

Na rozdíl od klasických dlouhodobých profesních stáží se jedná o stáže krátkodobého charakteru. Firma neplatí stážistovi žádnou mzdu, pouze zajišťuje ubytování. Cena pro zprostředkování zahraničního stážisty je v rámci tohoto programu také nižší. Členům AIESEC Česká republika záleží jak na spokojenosti firem, které stážisty zaměstnávají, tak na spokojenosti stážistů se svým pobytem v cizí zemi. Proto členové AIESEC předně spolupracují s vybranými zeměmi, se kterými mají již dlouhou historii spolupráce.

Proč mají mladí lidé zájem stát se Global Talent?

Díky současné konkurenci na trhu práce mnoho mladých lidí soutěží o pracovní pozice, minimální praxe je v rámci hledání práce samozřejmostí. Absolventi proto mívají problémy s nalezením vhodné pracovní pozice, která by odpovídala jejich oboru a úrovni studia. Global Talent je tudíž pro mladé lidi skvělá zahraniční praxe a příležitost. V dnešní době firmy vkládají velké naděje a stále více energie do mezinárodních vztahů – nejen za účelem podnikání a zisku, ale kvůli rozvoji a novým nápadům. Právě z tohoto důvodu patří lidé s mezinárodní profesionální zkušeností k těm nejvíce nedocenitelným.

Více informací o programech Global Talent a Global Talent Entrepreneurs naleznete na webových stránkách AIESEC v sekci pro firmy http://www.aiesec.cz/firmy.

O organizaci AIESEC

Studentská organizace AIESEC je mezinárodní platforma, která v mladých lidech hledá a rozvíjí jejich potenciál a pomáhá vytvářet prostor k zodpovědnému a podnikavému myšlení na globální úrovni. Členové největší studenty řízené organizace na světě zprostředkovávají studentům vysokých škol praxi formou zahraničních stáží nebo členstvím v organizaci. Díky tomu AIESEC napomáhá rozvoji mladých lidí ve více než sto dvaceti zemích světa již od roku 1948. V rámci České republiky působí na dvanácti pobočkách v deseti univerzitních městech. V roce 2016 oslaví organizace AIESEC padesáté výročí působení v České republice.

Webové stránky AIESEC Česká republika: http://www.aiesec.cz/
LinkedIn AIESEC Česká republika: https://www.linkedin.com/company/aieseccze

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace