HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Globální HR trendy pro rok 2014

Jaké trendy budou udávat směr, jímž se bude ubírat řízení lidských zdrojů ve firmách v následujícím roce? Podle serveru Human Capital Magazine, který přinesl shrnutí nejsilnějších trendů v HR z globálního pohledu, to bude následujících šest směrů.

Talent intelligence

Organizace budou více pracovat s big daty. V HR se to projeví častějším využitím dat, které má firma k dispozici, pro vytváření strategií řízení lidí a scénářů pro různé situace, které mohou nastat.

Zapojení nejvyššího vedení

HR bude pokračovat v zapojování do nejvyššího vedení firem. Zároveň se tak otázka efektivního řízení lidí více zapojí do celkových firemních strategií.

Mobilní zařízení

Mobilní aplikace se budou uplatňovat především v náboru zaměstnanců. Pomohou firmám ušetřit náklady na vyhledávání a získávání nejlepších talentů.

Software jako služba

Firmy budou více investovat do softwarových řešení fungujících na principu software-as-a-service (SaaS) za účelem správy vztahů s uchazeči o zaměstnání a plánování kariéry.

Talent management globálně i lokálně

V řízení talentů bude čím dál více platit princip tzv. glokalizace – řídit globálně, ale konat lokálně. Znamená to větší respekt ke kulturním odlišnostem.

Sociální sítě

Sociální média se budou nadále využívat především v náboru a komunikaci se studenty či talentovými pooly. Posílí také využití sociálních sítí za účelem vzdělávání zaměstnanců.

-kk-

Zdroj: Human Capital Magazine - australský server pro vedoucí pracovníky v oblasti řízení lidských zdrojů
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace