HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Jaký je váš budoucí zaměstnavatel?

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Zaměstnanec, který je zpočátku štěstím bez sebe z toho, že získal novou práci, může z této euforie velmi rychle vystřízlivět. To, co se zprvu jevilo jako perfektní a bezchybné, se může obrátit v noční můru. Mluvíme o jednání zaměstnavatele se zaměstnanci a o firemní kulturu vůbec. Může zaměstnanec vůbec již při přijímacím pohovoru poznat případné problémy?

Při pohovoru si může zaměstnanec všímat například toho, kolik lidí s ním komunikuje. Z toho pozná, jak je firma organizována. Je zde více manažerů? Nebo pouze jeden, který nechává uchazeče dlouho čekat? Je zde někdo, kdo se zajímá o vaše potřeby (např. zda máte hlad či žízeň)? I z těchto drobností lze odhadnout, jak se firma chová k zaměstnancům.

Při pohovoru je vhodné nenápadně sledovat, zda se tazatel na interview plně soustředí nebo zda dělá jiné věci. Jestliže tazatel „zpovídá“ potenciálního zaměstnance v místnosti, kde údržbáři zrovna opravují topení, asi to o příliš dobrém a zodpovědném přístupu nesvědčí, spíše to ukazuje na to, že tazatel nepřikládá pohovoru velkou váhu. Také špatně naplánovaný pohovor, kdy se v jeden den potkávají na chodbě „konkurenti“, kteří se uchází o stejnou pracovní pozici, leccos napoví.

V neposlední řadě by si měl uchazeč všímat i samotných zaměstnanců. Vykazují zájem a ochotu, živě komunikují s ostatními nebo jsou spíše nesoustředění a na první pohled nespokojení? Jestliže mají všichni kamennou tvář a jejich jednání je chladné a bez zájmu, pak daná pracovní pozice pro vás nebude asi to pravé ořechové.
Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace