HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

LinkedIn zavádí nový algoritmus pro doporučování potenciálních zaměstnanců

Profesní sociální síť LinkedIn oznámila změny ve své aplikaci pro náboráře s názvem Recruiter. Kromě nové grafické podoby získá Recruiter i nový algoritmus pro vyhledávání potenciálních zaměstnanců mezi více než 200 miliony uživatelů z celého světa. Tento algoritmus má zjednodušit třídění kandidátů pro obsazované pozice tím, že bude náborářům sám doporučovat vhodné lidi a zobrazovat jejich profily v sekci s názvem „People You May Want to Hire” (Lidé, které byste mohli chtít přijmout). Ta bude viditelná pouze platícím uživatelům aplikace, mezi něž v současné době patří více než 16 tisíc firem.

Server Forbes.com citoval produktového manažera LinkedInu odpovědného za aplikaci Recruiter Parkera Barrileho, který vysvětlil fungování algoritmu na příkladu pracovního trhu IT specialistů v USA. Díky analýze dat uživatelů LinkedIn ví, že tito specialisté migrují především mezi New Yorkem a San Franciskem. Firmám hledajícím IT specialisty v San Francisku tak budou doporučováni specialisté z New Yorku (a nikoli z jiných měst, odkud IT specialisté běžně nepřicházejí). Stejně pak bude doporučování „Lidí, které byste mohli chtít přijmout“ fungovat i mezi různými zeměmi.

Na podobném principu již na LinkedInu fungují funkcionality „Lidé, které můžete znát“ a „Pracovní příležitosti, které by vás mohly zajímat“. Parker Barrile vidí hlavní přínos LinkedInu pro náboráře v tom, že již nemusejí hledat vhodné kandidáty sami a ručně. Algoritmy LinkedInu dnes již tuto činnost z poloviny automatizují.

-kk-

Zdroj: Forbes.com - prestižní americký časopis a web věnovaný obchodu
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace