HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Ne není odpověď

Při výběru klíčových zaměstnanců se zakladatel Eagle Global, Jim Crane, řídí třemi bezpečnými pravidly, jak nalákat nejtalentovanější manažery. V roce 1984 si Jim Crane půjčil peníze od sestry a založil malou přepravní firmu v Houstonu. Dnes je Eagle Global Logistic (EAGL) jednou z nejlepších logistických společností na světě s provozem ve více než 100 zemích a ročním prodejem dosahujícím 2,7 miliard dolarů. Tajemství úspěchu své společnosti shrnuje Jim Crane do tří jednoduchých pravidel:
- Najít nejlepší lidi, jací jsou k dispozici – když společnost expanduje do nového regionu, ptá se 10-15 nejlepších zákazníků, kdo je nejlepší člověk v oboru ve městě. Pak mu Crane zavolá a naléhá, aby se připojil k EAGL. Domluví si osobní setkání, kde přesvědčování pokračuje. Ne nebere jako odpověď.
- Držet je a nenechat je odejít, dokud nejsou v týmu – výjimkou nejsou historky jako ta, že Crane pozval člověka, o kterého usiloval, s jeho manželkou na večeři. Když onen manažer odešel na WC, Crane napsal do jeho šekové knížky pětimístné číslo, ukázal šek manželce a řekl, že jí šek proplatí v okamžiku, když její manžel nastoupí v EAGL.
- Dělat to osobní – většinou je duch podniku nějak oddělený od lidí, kteří ji řídí. Kdyby vůdci uplatňovali osobnější přístup, jako to dělá Crane, mnoho problémů, označovaných jako kulturní, by nemuselo vůbec vzniknout.

-ba-
Zdroj: Bloomberg Businessweek - portál prestižního amerického týdeníku Business Week a mediální agentury Bloomberg
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace