HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Nejhorší doporučení? Od bývalého šéfa

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Současné statistky uvádějí v USA okolo 3000 manažerů a výkonných ředitelů bez práce, 36 % z nich mění místo přibližně každých pět měsíců. Jejich bývalí nadřízení totiž mohou, byť neúmyslně, poškodit dobré jméno propuštěného – někdy totiž cítí potřebu ospravedlnit důvod svého rozhodnutí a při tom hledají chyby především u pracovníka. To, že třeba nemusejí pravdu, nikdo neví.

Řada personalistů má tendenci věřit doporučením a posudkům bývalých šéfů. Na druhé straně - oběti propouštění mají nezřídka za to, že byli prostě mezi smolaři, kteří jsou náhodně vybráni, aby přišli o práci. Pokud nevědí, na základě čeho byli obětí právě oni, není pak důvod, proč by měli svého bývalého zaměstnavatele chválit. Neobjasněná příčina propouštění tak může vést ke špatným referencím o vaší firmě.

Společnosti jsou dnes pod značným tlakem – dobrých zaměstnanců je málo. Podniky proto v oblasti přijímacích testů musely snížit laťku. Vzhledem k počtu žalob ze strany zaměstnanců tvrdících, že je podnik v posudku poškodil, začínají společnosti uplatňovat v poskytování informací politiku „čím méně, tím lépe.“
Zdroj: HR-next - portál pro odborníky na lidské zdroje

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace