HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Německo bude chtít kvóty pro ženy od roku 2016

Německá vláda oznámila, že bude prosazovat, aby od roku 2016 začal u našich západních sousedů platit zákon o zavedení kvót pro ženy v dozorčích radách veřejně obchodovatelných společností. Již od roku 2015 by firmy měly zveřejnit své cíle v otázce zvyšování počtu žen ve vedení. Od roku 2016 pak má platit 30% kvóta. Informoval o tom server HR Magazine.

Němečtí sociální demokraté původně prosazovali 40% zastoupení žen v dozorčích radách od roku 2021. Naopak konzervativci v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou dlouho odmítali jakékoli pevně dané kvóty. Nakonec se dohodli na 30 % od roku 2016.

Aktuální stav: 17 % žen v dozorčích radách

Podle vedoucí vyjednávacího týmu sociálních demokratů Manuely Schwesigové, kterou citoval server HR Magazine, je zavedení kvót důležitým signálem pro zlepšení kariérních vyhlídek žen a větší rovnoprávnosti na trhu práce.

Ženy dnes v Německu drží 17,4 % míst v dozorčích radách top 160 firem kótovaných na burze. Na manažerských pozicích v nejvyšším vedení firem je jen 6,1 % žen.

-kk-

Zdroj: HR Magazine - britský magazín pro manažery lidských zdrojů
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace