HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Online nábor anonymně?

Nový britský pracovní portál 2Apply.co.uk se rozhodl bojovat proti diskriminaci na trhu práce tím, že umožní žadatelům o práci, aby se prezentovali anonymně. Zároveň tím chce pomoci ochránit zaměstnavatele před případnými soudními spory, kterých v Británii stále přibývá.

Firmám tak budou skryty osobní údaje uchazečů, jako je věk nebo pohlaví. To má přispět k posuzování uchazečů na základě jejich vlastností a zásluh, a tudíž objektivnějšímu náboru. Další výhodou má být zrychlení celého náborového procesu.

Náboráři i uchazeči si mohou portál vyzkoušet v základní bezplatné verzi. Provozovatel, kterým je společnost HR4UK, věří, že tímto řešením přispěje také k větší důvěře v interní řízení náboru ve firmách.

„Sledujeme výrazný nárůst počtu firem postižených změnami pracovního práva a věříme, že naše stránky jim usnadní najímat zaměstnance profesionálně, legálně a efektivně,“ shrnul ředitel HR4UK Peter Abraham.

-kk-

Zdroj: HR Magazine - britský magazín pro manažery lidských zdrojů
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace