HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Vyhazov za osobní emaily?

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Ve Velké Británii proběhl v březnu roku 2002 výzkum, který se zaměřil na využívání internetu a elektronické pošty v zaměstnání pro osobní účely, tzv. síťovou etiku („netiquette“) a souvislost jejího porušování s propouštěním zaměstnanců. Formou zodpovězení dotazníkových otázek se jej zúčastnilo 262 specialistů na lidské zdroje. Výzkum ukázal, že zaměstnavatelé kvůli narůstajícím obavám ze zneužívání firemního přístupu k informačním technologiím stále více monitorují síťové aktivity svých zaměstnanců a častěji je také propouští.

Většina dotazovaných organizací již má pevně stanovená pravidla vlastní síťové etiky. Konkrétně pak monitorují přístup na web a interní i externí e-mailové zprávy. 23% z nich uvedlo, že by zaměstnance za porušení pravidel síťové etiky skutečně propustilo. Devět z deseti zaměstnanců je podle výzkumu o faktu, že ho zaměstnavatel takto sleduje informován. Monitorování zaměstnanců tají spíše malé podniky. Každá společnost by však v této souvislosti měla přizpůsobit svoje jednání zákonným normám.

Výzkum dále odhalil, že pravidla pro síťovou etiku ve většině dotázaných společností zahrnují kromě sledování obsahu e-mailů a přístupů na web i odpovědnost za rozšiřování virů. Nejběžněji jsou taková pravidla uplatňována v distribučních společnostech a společnostech z finančním sektoru. Počítačové firmy naopak k formálním definicím síťové etiky příliš netíhnou.

**Datum vydání:** X/2002
Zdroj: HRM Guide - informace pro manažery HR

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace