HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Zaměstnání přes Internet aneb eRecruitment

Nový trend, takzvaný eRecruitment, představuje velmi efektivní metodu vyhledávání nových pracovních příležitostí pro uchazeče a získávání zajímavých lidí pro zaměstnavatele. Nabídka volných pracovních míst s poptávkou se střetává na personálním serveru.

Po prvním příchodu na personální server by uchazeči mělo být ihned jasné, která sekce zaměstnání nabízí a kde se sami uchazeči nabízejí. Pokud se uchazeč rozhodne práci hledat aktivně, zvolí sekci nabídek a zde sám osloví zaměstnavatele, při volbě pasivního vyhledávání zaměstnání si sám vloží životopis a vyčkává na nabídky ze strany zaměstnavatelů a agentur.

Registrovaným návštěvníkům systém nabízí vyhledávací agenty, kteří neustále procházejí nově vložené inzeráty, hromadné rozesílání životopisu a jeho pohodlnou editace nebo interní schránku. Ta je pohodlná především proto, že zde mám pohromadě veškerou poštu se zaměstnavateli a neplete se mi s ostatní poštou. Neregistrovaným uchazečům bývá k dispozici pouze jednorázové vyhledávaní.

Hledání volného místa na internetu sebou přináší výhody současného porovnávaní nabídek a možnosti okamžité reakce. Pokud je nalezené místo zajímavé, stačí kliknout pro více informací a již na druhé kliknutí lze zaměstnavateli pohodlně odpovědět. Pro uchazeče je vyhledávání v databázi volných míst daleko jednodušší, rychlejší a přehlednější než pátrání v papírových materiálech. Velkým kladem internetu je aktuálnost, protože inzerát může být okamžitě odstraněn a firma se tak vyhne již bezpředmětným nabídkám.

**Datum vydání: III/2002**
Zdroj: E-biz - Měsíčník, jehož hlavním tématem je ekonomika a podnikání.
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace