7 pilířů dynamické firemní kultury

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Personalisté neustále hledají způsoby, jak zvyšovat angažovanost zaměstnanců, podporovat inovace, řídit individuální výkonnost a zlepšovat tím celkové hospodářské výsledky firem. Všech těchto věcí lze podle Jacka Wileyho z globální personálně-poradenské společnosti Kenexa dosáhnout transformací firemní kultury z byrokratické na dynamickou.

Více než třicetileté zkušenosti z pravidelných výzkumů společnosti Kenexa ukázaly, že je třeba zaměřit se na sedm oblastí.

1. Uznání

Dynamické organizace chválí prostřednictvím manažerů dobrou práci a nápady svých lidí.

2. Strhující práce

Dynamické organizace nabízejí zajímavé a zábavné pracovní výzvy.

3. Jistota práce

Dynamické organizace vedou své manažery k tomu, aby chápali základní potřeby zaměstnanců. Mezi tyto potřeby patří i důvěra v budoucnost organizace a její stabilní vývoj.

4. Plat

Dynamické organizace férově platí své zaměstnance za jejich práci a přispění firmě.

5. Vzdělávání a kariérní růst

Dynamické organizace umožňují svým lidem rozvíjet jejich dovednosti a kariéru. Vedle školení to znamená i to, aby manažeři dávali svým podřízeným volnost v tom, jak budou dělat svou práci.

6. Pracovní podmínky

Dynamické organizace poskytují svým lidem dostatečně vybavené, příjemné, zdravé a bezpečné prostředí. Patří k tomu i pomoc v otázce vyvážení práce a soukromí.

7. Pravda

Dynamické organizace komunikují se svými zaměstnanci otevřeně a přímo. Lidské zdroje by měly vést manažery k poskytování zpětné vazby a vytyčování jasných cílů.

-kk-

Zdroj: HRreview - britský portál pro manažery lidských zdrojů
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace