HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Ale nepovídejte, paní!

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Drby a pomluvy na pracovišti jsou jako anakondy – omotají se kolem člověka a zadusí ho. Pracoviště bez pomluv však zřejmě neexistuje, protože kancelářská šuškanda je také velice účinný způsob ventilace stresu a zábavy a pokud se používá v dobré míře, může také sloužit jako zdroj informací.

Člověk může rozšířit pomluvu v dobré víře – pokud například chce chránit svého kolegu (a ten o tom ví). I informace o konkurenci se nedají považovat za pomluvu v pravém slova smyslu. Pokud však člověk hovoří o někom ze zaměstnanců, je to sporné. Taková situace může někdy vyústit až v přísná opatření zaměřená proti pomlouvajícím.

Nejhorší je, pokud pomluvy šíří sami manažeři. Zde existuje značné riziko toho, že ztratí u svých zaměstnanců autoritu – zaměstnanci chtějí být vedeni někým, kdo jedná fér a slušně. Nechtějí se bát toho, co o nich šéf asi kde říkal. Jediným vhodným lékem na zmírnění pomluv na pracovišti je dostatečná informovanost. Dobře informovaní zaměstnanci nemají důvod rozšiřovat drby.
Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace