Čas být Ethnic Friendly zaměstnavatel

Slavnostní certifikace nových nositelů značky Efz (červen 2011)

Certifikát, který řekne všem, že jste fér zaměstnavatel

Certifikát Ethnic Friendly zaměstnavatel udělovaný občanskými sdruženími IQ Roma servis a Romea získaly už čtyři desítky firem nejrůznějších odvětví, státní, sociální i soukromé sféry. Aby se tak stalo, nemusely nic měnit, stačilo jen – být férový ke svým stávajícím i potenciálním zaměstnancům.

„Hlavním cílem značky je ocenit zaměstnavatele, kteří v rámci své personální politiky a pracovní kultury naplňují princip rovného zacházení se všemi zaměstnanci i uchazeči. Což zahrnuje i zaměstnávání lidí z řad viditelných menšin,“ vysvětlovala na červnové slavnostní certifikaci, na níž byl předán Certifikát EFZ dalším jedenácti firmám, ředitelka občanského sdružení IQ Roma servis Katarína Klamková.

Každý to ví

Koncept značky vznikl před pěti lety a už v roce 2007 byl udělen první Certifikát nadnárodní firmě Inventec vyrábějící počítače a další elektroniku, mimo jiné i v Brně. Už tenkrát probíhalo udělování Certifikátu EFZ velice jednoduše. Do firmy dorazil komisař IQ Roma servisu, setkal se s vedením i zaměstnanci a po vyhodnocení zjištěných informací Certifikát udělil.

Dnes každý, kdo vchází do brněnské továrny Inventec, podle nálepky na vstupních dveřích ví, že firma je férová ke všem zaměstnancům i uchazečům bez rozdílu.

„Většinou se všechny náležitosti šetření zvládnou v řádu dvou hodin, v menších firmách je to i méně. Záměrem je ocenit ty, kteří se chovají férově, a také na ně upozornit uchazeče o zaměstnání, pro které Certifikát může být zajímavou přidanou hodnotou,“ říká komisař Certifikátu EFZ za pražské občanské sdružení Romea Mirek Kudrna.

Využít příležitost

Momentální seznam certifikovaných zaměstnavatelů zahrnuje více jak čtyři desítky společností od velkých jako je brněnský Zetor, přes sociální firmu Slunečnice či státního zaměstnavatele Krajské ředitelství Policie ČR Jihomoravského kraje.

Zaměstnavatelé zajímající se o Certifikát EFZ mohou oslovit občanská sdružení IQ Roma servis, Romea či Charitu Olomouc přímo, nebo prostřednictvím internetových stránek www.ethnic-friendly.eu, kde najdou i další podrobné informace ke značce.

Jak odpověděl na otázku novinářky „Co jej přimělo do toho jít?“ ředitel krajské policie Jihomoravského kraje Tomáš Kužel: „Policie se standardně chová k menšinám rovně, byla by tedy škoda ocenění nevyužít.“

Slavnostní certifikace nových nositelů značky Efz (červen 2011) Slavnostní certifikace nových nositelů značky Efz (červen 2011) Slavnostní certifikace nových nositelů značky Efz (červen 2011) Slavnostní certifikace nových nositelů značky Efz (červen 2011)

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace