HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Chcete angažovanější zaměstnance? Zapojte dobrovolnictví

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Co odpovídají vaši zaměstnanci na otázku, proč u vás pracují? Pokud zmiňují jen plat a benefity, je to málo. Chcete-li mít skutečně angažované zaměstnance, kteří vám přinesou vyšší zisky, musíte jim nabídnout možnost být v rámci každodenní činnosti součástí něčeho většího, než je jejich bezprostřední pracoviště. Měli by se cítit nejen jako součást firmy, ale i širšího kontextu jejích aktivit. Jednou z možností je dobrovolnictví.

Nabídněte příležitost k zapojení do prospěšných aktivit

I když se to nemusí na první pohled zdát, lidé rádi pomáhají druhým. Mají z toho dobrý pocit, který pak zapojí i do práce pro vás. Porozhlédněte se proto ve svém okolí o možnostech dobrovolnických aktivit.

Dobře poslouchejte, na čem se vaši lidé chtějí podílet

Umožněte zaměstnancům, aby se vyjádřili k tomu, na jakých dobrovolnických projektech se chtějí podílet. Nenuťte je k charitě, které je neoslovuje.

Dobrovolnickým aktivitám se věnujte dlouhodobě

Jedno odpoledne nebo víkend dobrovolných aktivit nestačí. Práce na podpoře angažovanosti a spokojenosti zaměstnanců nikdy nekončí.

-kk-

Zdroj: Mashable - server věnovaný sociálním a digitálním médiím

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace