HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Co jsou strategické lidské zdroje?

Co pro manažery lidských zdrojů skutečně znamená pojem „strategické HR“? Na tuto otázku hledala odpověď studie americké poradenské společnosti EquaTerra a odborného časopisu Human Resource Executive.

Výzkumu se zúčastnilo 450 HR vůdců z Evropy a Severní Ameriky. 72 procent respondentů uvedlo, že mezi nejstrategičtější iniciativy HR patří vůdcovství v oblasti celkového řízení talentů (od náboru, výkonnosti či vzdělávání až po plánování nástupnictví zaměstnanců).

Autoři studie doporučují manažerům, aby si nejdříve sami určili, co je pro ně v řízení lidských zdrojů strategické. Nejde ale jen o to, co je strategické pro kontext jejich oddělení a současné situace, nýbrž také pro klíčové podílníky a rozhodující osoby v rámci celé organizace.

Studie dále zjistila, že oslovení manažeři nepovažují v rámci transformace HR za výrazně důležité alternativní poskytování služeb, například formou outsourcingu informačních technologií nebo obchodních procesů. Větší zájem je však o ně ve velkých společnostech a v komerčním sektoru.

-kk-

Zdroj: Changeboard - informace ze světa personalistiky
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace