HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Deset univerzálních principů fungujícího pracoviště

Možné odpovědi na to, jak by mělo vypadat ideální pracoviště, by zaplnily celou knihovnu. Většina z nás však nemá čas číst stovky knih. Článek proto shrnuje deset základních předpokladů úspěšně fungujícího pracoviště.

- Skuteční vůdcové sledují svůj terén, komunikují o svých vizích a pečlivě naslouchají zpětné vazbě. Zajímají se o podmínky, které nastavili a rozhodují tak, aby byla co nejlépe splněna jejich očekávání.

- Skuteční manažeři školí své týmy, soustředí se na cíle a berou vážně veškeré náměty na zlepšení systému. Manažer není superhrdina a ano to od něho nikdo neočekává. Jejich role spočívá ve vyvažování dostupných zdrojů s vizemi a rozvíjení týmů.

- Lidé chtějí pracovat na věcech, které pro ně mají význam. To je základ lidské povahy.

- Základem každého pracoviště je rovnice produkt + proces = výsledek. Naučte se všem aspektům vašeho produktu, zvláštnostem procesu jeho vývoje a můžete očekávat pozitivní výsledky.

- Zaměstnanci nečtou myšlenky. Je třeba komunikovat s nimi o očekávaných výsledcích a možnostech jejich dosažení.

- Pracoviště by mělo podporovat uvažování směrem kupředu. Takto uvažující týmy hledají řešení, nikoli vinu při uvažování směrem zpět.

- Uvnitř týmů by mělo probíhat školení o tom, co dělají ostatní. Členové týmu by měli vědět, za co odpovídají jejich kolegové, aby se mohli správně rozhodovat. Funguje to stejně jako při kolektivním sportu.

- Efektivnější je soustředit se na výsledky než na píchačky. Ne vždy je důležité striktně se držet termínů.

- Veřejná kritika nebo neúcta k zaměstnanci snižuje hodnotu všech zaměstnanců. Proniká to do všech sfér pracoviště jako jed, který ničí interpersonální vztahy.

- Může dojít k neúspěchu, ale často se tomu dá vyhnout spoluprací. Je třeba efektivně plánovat, organizovat a spolupracovat směrem k vytýčeným cílům. Ega a skryté agendy jen brání otevřené komunikaci.

-kk-
Zdroj: Management Issues - britský portál s novinkami, analýzami a názory z oblasti managementu
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace