HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Důvěrné vztahy na pracovišti ano, ale...

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

V posledních letech není sbližování lidí v zaměstnání ničím výjimečným, když zde tráví nejméně třetinu svých životů. Navíc se jedná o prostředí, kde se s potenciálními partnery mohou lépe poznat. Milostné vztahy na pracovišti však mohou stejně dobře jako na radnici skončit u soudu. Mnoho firem se již z obavy před soudem snažilo zaměstnancům intimní vztahy zakázat. Rychle však od takto radikálních postojů upustily a zaměřují se na prevenci vymezením přesné politiky ve vztahu k sexuálnímu obtěžování.

Je třeba dát jasně najevo, kde začíná sexuální obtěžování. Pokud mají o vztah zájem obě strany, většinou to pro firmu neznamená nebezpečí. Naopak má pak veselejší a produktivnější zaměstnance. Diskutabilní jsou pouze vztahy manažerů s podřízenými ve vlastním oddělení, které mohou vrhat špatné světlo. Když se dva zaměstnanci vezmou a mají děti, opět nenastává problém. Jeden z nich zůstane doma a jediné, na co se firma musí připravit je nábor nové pracovní síly. Největší nebezpečí je však rozchod dvou zaměstnanců.

Každá firma by měla vypracovat vlastní pravidla důvěrných vztahů mezi zaměstnanci, zveřejnit je a přesně dodržovat. Nezabrání tím rozvoji intimních vztahů, ale sama sebe tak ochrání před nepříjemnými právními důsledky.

-kk-
Zdroj: About Management - část amerického portálu About.com věnovaná managementu
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace