HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Jak si udržet klíčové zaměstnance

Americký výzkumný ústav Conference Board ve své aktuální zprávě potvrdil, že udržet si přední zaměstnance a jejich talent a zájem je pro většinu firem neustále velmi složitým problémem. Konkrétně to potvrdilo 90% ze 109 zkoumaných vedoucích pracovníků amerických firem. Nechtěná fluktuace zaměstnanců má několik základních příčin: podnikové zvraty a nepokoje, omezené možnosti rozvoje osobní kariéry v podniku, nekompetitivní plat a jiná ohodnocení.

Talentu je třeba vážit si a podporovat jej na všech podnikových úrovních, od výkonného ředitele po řadového pracovníka. To však nemohou zajistit samotná personální oddělení. Potřebují k tomu celopodnikovou strategii založenou zejména na integrovaném způsobu přijímání nových pracovních sil a zachovávání těch, které již pro daný podnik pracují. Takovou strategii v dnešní době nejlépe podpoří umístění na intranetu nebo podnikovém portálu. Doporučuje se též využití Internetu pro nábor, tzv. e-nábor (**e-recruiting**).

Neúspěch ve smyslu udržení klíčových podnikových zaměstnanců má podle již zmíněného výzkumu čtyři základní příčiny: neschopnost zajistit přísun talentovaných pracovních sil jako dlouhodobou strategickou prioritu, neschopnost využití fluktuace zaměstnanců, řešení nespokojenosti klíčových zaměstnanců přidáváním peněz a odmítavý postoj ze strany organizace. Úspěch naopak zaručí vnitropodniková stabilita, možnost rozvoje kariéry a osobního postupu v rámci podniku, víceúrovňová angažovanost a prokazatelný zájem o osobní rozvoj zaměstnanců, integrované talentové strategie a kladení důrazu na obchodní značku a pověst firmy.

**Datum vydání:** IX/2002
Zdroj: HRM Guide - informace pro manažery HR
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace