HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Kdo židli má, bydlí (a pracuje)

Kancelář může být vybavena luxusním nejmodernějším nábytkem, nejdůležitější je však přitom dobrá židle. Budeme-li celý pracovní den sedět na židli, která je ergonomicky nevyhovující, přivodíme si jednoho krásného dne zdravotní problémy se zády, rameny, zápěstími nebo krkem a může to uškodit i našemu smyslovému vnímání.

Při výběru kancelářské židle je třeba držet se hesla, že v jednoduchosti je síla. Důležité je zejména, aby židle zapadala do tvaru celého pracoviště a byla vybírána s ohledem na konkrétní činnost jedince, který na ní bude sedět. Odborníci v oblasti ergonomie charakterizují vhodnou kancelářskou židli čtyřmi atributy:
- nastavitelná výška,
- posuvné sedátko,
- nastavitelné opěrky rukou,
- dostatečná opora zad.

Při koupi kancelářských židlí rozhodně neplatí zásada, čím draží, tím lepší. Dobrá židle může být v zásadě drahá i levná. Důležité je vždy posoudit její ergonomické kvality. Budeme-li správně sedět na levné židli, budeme se cítit skvěle. Jestliže však budeme sedět špatně na židli drahé, příliš skvěle nám nebude.
Zdroj: bcentral - Portál společnosti Microsoft věnovaný malým podnikům
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace