HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Kulturou krok za krokem

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Podniková kultura se skládá z postojů, chování a osobností, které tvoří organizaci. Vytvoření dobré podnikové kultury se může zdát jako těžko dosažitelný a obtížný cíl, ale je to důležitý aspekt úspěchu organizace a její žádoucnosti jako místa pro zaměstnance. Podniková kultura přispívá ke schopnosti přilákat a udržet zaměstnance, pomáhá maximalizovat výkon, vytvářet týmového ducha a zajistit dosažení finančních cílů. Začněte s tím od začátku podle následujících kroků:
- *Realistické zhodnocení* – prvním krokem je pochopení, zhodnocení a definování současného stavu vaší podnikové kultury. Žádejte objektivní názory kolegů a zvažte, zda by nebylo vhodné najmout externího konzultanta. Buďte připraveni naslouchat věcem, které možná nechcete slyšet.
- *Jděte příkladem* – kultura a atmosféra vždy vychází ze senior managementu. Vůdci musí jít příkladem a poskytovat ostatním modelovou roli. To se týká všeho, od oceňování znamenitosti, přes delegování autority, až po netolerování jakéhokoli obtěžování.
- *Propagace* – když dosáhnete žádoucí podnikové kultury, propagujte ji interně i externě. Vaše hodnoty a vize utváří vaši kulturu a měly by být šířeny ve firemním časopise, příručkách, na intranetu a v dalších tiskovinách.
- *Přijímání a povyšování* – Nejviditelnějším způsobem, jak vaši zaměstnanci pocítí a pochopí kulturu, je prostřednictvím přijímacích a povyšovacích praktik. Uvidí, jaké chování a charakteristiky jsou odměňovány.
- *Zabývejte se všemi nedostatky* – kultura se neustále mění a co bylo kdysi efektivní, už dnes nemusí platit. Sledujte pečlivě změny a uzavírejte rozdíly. Buďte progresivní.
-ba-
Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace