Neberme benefity jako samozřejmost

Předávání Cen personalistů

Každý z nás touží pracovat u kvalitního zaměstnavatele, který kromě dobrého platového ohodnocení nabízí i spoustu dalších benefitů. Work-life balance, možnost práce z domova, firemní školka, vzdělávání, zahraniční stáže a další benefity jsou aktuálně velmi frekventované pojmy. Péče o zaměstnance formou různých benefitů je v dnešní době výzva, kterou nejen velké a prestižní firmy úspěšně zvládají.

Uvědomujeme si však my jako zaměstnanci hodnotu těchto benefitů? Jsme ochotni obětovat své pohodlí a část volného času a v aktivitách své firmy se angažovat?

Řekli jste si někdy: dnes odpoledne mám čas, mohl/a bych vzít na hřiště děti kolegů, kteří dokončují důležitý projekt? Nebo: bude teambuilding, chtěl bych pomoci s organizací? Věřte, že personalita, který pořádá sportovní víkend, velmi rád uslyší například: jestli chceš, můžu ti tam uspořádat orientační běh.

Jakožto partner ankety Cena personalistů za nejlepší HR projekt máme už od loňského ročníku možnost sledovat a hodnotit projekty přihlášené na toto ocenění. Nad některými nezbývá než tiše vydechnout: WOW. A přitom mnoho z nich nepochybně vzniklo právě na základě takové „jednoduché myšlenky“, která nebyla zavržena, ale dotažena do v mnoha případech opravdu obdivuhodného konce.

V rámci Ceny personalistů za nejlepší HR projekt si zaměstnavatelé mezi sebou porovnávají projekty z oblasti řízení lidských zdrojů. Přihlášené projekty pak hodnotí sami personalisté.

Mezi pětici nejlepších se letos probojovaly tyto společnosti:

  • Hennlich s projektem Hennlich přeje rodině – slaďujeme praxi, který je zaměřen na posilování odpovědnosti nejen za lidi pracující ve firmě, ale také za ty v jejich okolí,
  • Motor Jikov Group s projektem Podpora technického vzdělávání, díky kterému vznikla výcviková střediska, v nichž studenti partnerských škol vykonávají odbornou praxi,
  • Lincoln CZ s projektem Výrobní budova přátelská k životnímu prostředí s nadstandardními podmínkami pro zaměstnance, jenž zajistil výrobní prostory s nadstandardními ekologickými prvky,
  • Škoda Auto s projektem Azubi Car – učňovský vůz snů, díky kterému si tým 22 žáků mohl sestavit vlastní auto snů představené pod označením Škoda Fun Star,
  • Ostroj s projektem Investujeme do vzdělávání dětí, který dlouhodobě podporuje zájem žáků a studentů o technické obory a robotiku.

Nejen těchto pět projektů však stojí za uznání a medializaci. Proto se vám i letos budeme snažit přinést podrobnější informace o dalších projektech na našem webu a Facebooku. Věříme, že některé z nich mohou být inspirací právě pro vás.

Bohužel si totiž někdy hodnotu benefitů, které dostáváme, uvědomíme až v okamžiku, kdy o ně přijdeme. Proto bychom v úvaze nad projekty přihlášenými do Ceny personalistů 2015 za nejlepší HR projekt chtěli říci: Neberme benefity, které nám zaměstnavatelé nabízejí, jako samozřejmost. Stojí za nimi mnoho hodin práce a úsilí, radost i zklamání. Buďme rádi, že žijeme v době, kdy je péči o zaměstnance věnováno tolik prostoru a financí. A umějme říci nejen „děkuji“, ale i „jdu do toho s vámi.“ 

Autor článku

Obsah byl připraven ve spolupráci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace