HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Otevřené kanceláře jako revoluční řešení?

Otevřené kanceláře byly od svého vzniku považovány za revoluční řešení. Měly usnadňovat komunikaci zaměstnanců a zvyšovat produktivitu práce. Zaměstnancům však tato úplná flexibilita pomalu přerůstá přes hlavu – nyní hledají naopak nějaké klidné místo, kde by si mohli nerušeně zatelefonovat. Některé firmy dokonce zavádí koncept „desk-sharingu“, kdy se zaměstnanci stěhují od jednoho stolu ke druhému podle toho, na jakém projektu právě pracují. To je pro některé z nich neúnosné.

Ve firmě Lucent, která toto moderní uspořádání pracoviště také zavedla, museli manažeři pro telefonování obstarat svým zaměstnancům sluchátka s mikrofony, protože při běžném hovoru by nic neslyšeli. Hluk v otevřené kanceláři byl příliš velký. Paradoxní je, že to, co je např. ve firmě Lucent a dalších evropských firmách považováno za koncept budoucnosti, je v USA již zase minulostí. Desk-sharing prostě není pro každého.
Zdroj: Manager Magazin - Německý portál pro manažery. Informace z politiky, ekonomiky, podnikání a e-businessu.
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace