Proč manažeři nevyhodí nemehla?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Jako manažer můžete všechno ostatní dělat správně, pokud ale máte problémy „rozloučit“ se s lidmi, kteří nedělají svou práci tak, jak mají, nikdy pro firmu nedosáhnete toho, co byste mohli. Přesto drtivá většina manažerů na této straně chybuje a firma pocítí následky. Proč tedy manažeři nezakročí tam, kde by měli?

- Je jim zaměstnance líto. Je samozřejmé, že soucítíte, ale je lépe situaci zvládnout přímo a zajistit, že se zaměstnanec včas dozví, co mu hrozí a dostane šanci se vylepšit. Nejen, že děláte nepříznivou věc pro zaměstnavatele, také zaměstnanci by bylo lépe jinde, kde mu „pšenka lépe pokvete.“

 

- Představují si čas strávený hledáním a školením nového zaměstnance. Manažeři mají tendence vidět zbytečně nafouklý čas a energii, kterých bude třeba k získání a vyškolení nového zaměstnance, než začne „fungovat“ tak, jak má oproti člověku, který je v pozici v současné době. Šikovnější jedinec ale zvládne vše rychleji, než si uvědomujete.

- Víra, že problémové osobě dost nepomohli. Manažeři by měli lidem k úspěchu pomáhat – ale všeho s mírou. Nikdy neuděláte absolutně všechno, abyste pro všechny vytvořili optimální pracovní prostředí, ve kterém by excelovali.

- Dělají si starosti, jaký bude mít vyhazov vliv na ostatní zaměstnance. Místo toho byste se měli starat o morálku lidí, kteří mezi sebou mají člověka, kterému práce od ruky příliš nejde. Kvalitní pracovníci chtějí spolupracovat s jinými šikovnými lidmi. Je pro ně přínosem, když pracují v prostředí, kde je vysoký standard, zodpovědnost je jasná a mohou počítat s tím, že kolega bez problémů zvládne své povinnosti.

Hlavní důvod, proč manažeři čekají příliš dlouho v takových situacích je, aby se vyhnuli nepříjemné situaci nebo potížím.

-av-

Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace