HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Tenký led lásky na pracovišti

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Románky se pracovišti nevyhýbají. Co ale vede kolegy k tomu, že se dají do tak nejistého spolku? 

Společenská příležitost

Pro řadu lidí není kancelář jen místo, kde pracují, je pro ně také významnou společenskou příležitostí. Noví kolegové často procházejí společně školeními, teambuildingy a řadou jiných aktivit.  

Aktivum, nebo pasivum?

Mladí lidé, kteří začínají v oborech, kde je na ně vyvíjen velký tlak, často zjišťují, že je pro ně úleva mít partnera, který může skutečně soucítit s nároky jejich stresujících povolání. Někteří dokonce prohlašují, že pracovní a životní partner je pro ně jedinou možnou formou vztahu. Pravdou je, že se řada vztahů rozpadá právě kvůli pracovní zaneprázdněnosti jednoho z partnerů, což může takové partnerství více či méně eliminovat. Další pozitiva jsou například společná doprava na pracoviště, stejná dovolená a podobně.  

Negativa

To nejlepší na chození s kolegou může být často také tou nejhorší věcí, která vás může potkat. I když jsou vaše city vzájemné, váš vztah rozhodně nemusí být procházka růžovým sadem. Váš profesní a soukromý život se vzájemně vpíjí do sebe, chodíte domů s kolegou a často končíte tím, že v posteli probíráte pracovní záležitosti.

Častým vedlejším efektem bývá také snížená produktivita a to, že se dvojice stává předmětem nakažlivých řečí. V extrémních případech může dojít i na násilí na pracovišti, nehledě k tomu, že vztah může poškodit kariéru některého, nebo obou, z partnerů.  

Přestože rizika partnerství kolegů jsou zjevná a dobře zdokumentovaná, nestačí to na to, aby to odradilo tisíce lidí, kteří se každý rok tímto způsobem dají dohromady. Pokud ale pracujete pro velkou firmu a váš partner je v odlišné divizi nebo v jiném patře, pak se nebude jednat o tak velký problém.

Jste-li na pokraji takového vztahu, je dobré vědět, do čeho jdete a být diskrétní. Uvědomte si, že některé firmy mají v tomto ohledu formální pravidla. I když vám firma zdánlivě nemůže nic udělat, držte vše v takovým mezích, abyste nevzbudili díky svému vztahu nelibost.  

-av-

Zdroj: Wetfeet.com - americký portál s nabídkami zaměstnání a informacemi o trhu práce
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace