HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Zakázali vousy! Co přijde příště?

Redaktor britského listu The Guardian Andrew Shanahan se zamýšlí nad tím, jak soudobá kancelářská politika v jeho zemi nepodporuje vousy. Sám je totiž zastáncem názoru, že knír nebo bradka jsou mužné a nejeden muž je na své vousy hrdý. Nesouhlasí s častými argumenty zaměstnavatelů, že vousy jsou nehygienické.

V západním světě je běžné, že pracovitě mají svá pravidla pro vizáž a oblékání zaměstnanců (tzv. dress codes). Často není výjimkou, že tato pravidla zakazují mužům nosit vousy ze zdravotních nebo i náboženských důvodů. Dokonce probíhají i soudní spory o vousy a jsou i zaměstnanci, kteří dostali výpověď, když si odmítli oholit knír.

Je kancelář armáda, aby musel být každý zcela oholen? Bílé límečky přeci nežijí v nehygienických podmínkách, ani nenasazují plynové masky, kde by jim vousy mohly vadit. Neblíží se doba, kdy bude zaměstnavatelům na zaměstnancích vadit i bočí, chlupy v nose nebo v podpaží?

Andrew Shanahan vidí v zakazování vousů na pracovišti jediný důvod – pro firmy je podle něho složitější muže s vousy kontrolovat. Zaměstnavatelům podle něho nevadí to, že by vousáči mohli přenášet bakterie, ale to, že vousy znamenají individualismus. Vyzývá proto muže, aby se svých vousů nevzdávali.

-kk-

Zdroj: The Guardian - portál britského deníku The Guardian
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace