HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Čtyři emoční stádia průchodu změnami

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Závěry o našem okolí si utváříme na základě vlastní kultury a zkušeností. Často ale nedokážeme rozpoznat a pochopit, jak se vyrovnává se změnami a smutkem, jak v osobním, tak pracovním životě. Když například v podnicích dochází ke změnám, jako je restrukturalizace, fůze, snižování stavů, stěhování apod., řada zaměstnanců pociťuje osobní ztrátu. V případě, že ztratí zaměstnání, je to zřejmé. Často však zaměstnanci mají takové pocity i přesto, že si toho okolí nevšimne, což může k újmám pro jednotlivce i firmu.

Článek popisuje čtyři emoční stádia průchodu změnami:

- nedůvěra a odmítání,
- strach a vina,
- neochotné přijetí,
- finální stádium – přizpůsobení.

Ve stádiu nedůvěry a odmítání je třeba udělat vše pro minimalizaci šoku. Zaměstnancům je třeba poskytnout co nejvíce informací o chystané změně a čas, aby se na ni připravili. Druhé stádium si žádá schopnost empatie, naslouchání zaměstnancům. Ve třetím stádiu jde již o praktickou podporu a školení a ve stádiu posledním o implementaci příslušného programu změny podnikové kultury.

-kk-

**Datum vydání:** IV/2004
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace