HR systémy v roce 2013

Lidské zdroje – vaši zaměstnanci a kolegové – jsou v dnešní době nejdůležitější konkurenční výhodou. Usnadnit jejich řízení můžete díky aplikacím informačního systému. S produkty Vema zvládnete snadno všechny běžné personální činnosti.

Moduly pro oblast řízení lidských zdrojů

Jádro HR informačního systému tvoří moduly pro personální evidenci a zpracování mezd. Na tyto pak navazuje modul pro plánování dovolené, modul pro evidenci a zpracování docházky (obvykle spojený s elektronickým docházkovým systémem), modul pro správu vzdělávání zaměstnanců a modul systemizace, který řeší strukturu organizace a její vývoj.

Poměrně novou rozvíjející se skupinou jsou moduly pro řízení talentu. Do této skupiny patří hodnocení zaměstnanců, výběrová řízení, kompetenční modely a odměňování zaměstnanců. Dalšími moduly jsou například správa benefitů, evidence pracovních cest, evidence stravného a moduly pro komunikaci s ČSSZ a se zdravotními pojišťovnami.

Výhody Vema řešení

Informační systém Vema umožňuje bezproblémové zpracování personálních dat, dodržení legislativního rámce a kvalitní provázání na ostatní interní systémy. Jen v České republice jej využívá více než 5 100 organizací prakticky ze všech resortů, takže použití vždy platné legislativy Vema opravdu umí zajistit. Řešení používající velmi efektivní aplikační server je vhodné pro všechny typy organizací od malých přes střední i pro velké, a to pro podnikatele i veřejnou správu. Velkou výhodou je intranetový portálový přístup, který umožňuje, aby data a funkce HR systému využívali nejen odborní referenti daných oblastí, ale také management a další zaměstnanci organizace – vždy s ohledem na jejich pracovní pozici.

Proč využívat informační systém v cloudu

Hlavní motivací využívat HR Vema V4 Cloud je výrazná úspora nákladů na provozování informačního systému. Naši zákazníci nepotřebují server, na kterém je systém nainstalován, ani pracovníky IT oddělení, kteří se o něj starají tím, že například instalují nové verze, řeší archivace, zálohování dat, zabezpečení provozu a spoustu dalších činností. Ty za ně v případě cloudového řešení mnohem efektivněji zajistí naši IT profesionálové. V současnosti službu Vema V4 Cloud využívá více než 430 organizací a jsme tak největším dodavatelem cloudových řešení HR informačních systémů v České i Slovenské republice.

Trendy v HR oboru

Novým trendem v HR oboru je softwarová podpora personálních a dalších procesů v organizaci, často označovaná jako workflow. Jak organizace objevují výhody workflow aplikací, rozšiřuje se naše portfolio schvalovacích procesů, které jsou využívány pro velmi různorodé procesy probíhající u našich zákazníků. Zejména tam, kde se schvalování účastní pracovníci, kteří běžně s našimi aplikacemi nepracují, přinášejí tyto aplikace zřetelné výhody – pracovník může pohodlně a intuitivně spravovat přes internet veškeré procesy, kterých se má účastnit.

Na rozdíl od papírového schvalování se „inteligentní“ formuláře předvyplní údaji z potřebných databází, zařídí veškeré kontroly údajů, odesílají se dle kontextu právě tam, kam mají, a výsledky do příslušných databází také zapíší. Rovněž zabezpečují informování prostřednictvím e-mailů, zohledňují zastupování pracovníků a poskytují řadu dalších „vychytávek“, které práci usnadňují. Dodržování pracovních postupů zajišťuje Vema HR systém v procesech jako je například odměňování, periodické hodnocení, vzdělávání zaměstnanců, schvalování dovolené, nástup nového zaměstnance nebo schvalování pracovních cest.

Společnosti Vema, a. s. patří mezi nejvýznamnější dodavatele informačních systémů pro podporu řízení lidských zdrojů v České a Slovenské republice a je největším poskytovatelem těchto systémů formou cloudu.

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace