HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Internet máme, ale ke vzdělávání ho nepoužíváme

Aktuální studie britské Cardiff University se zaměřila na celoživotní vzdělávání prostřednictvím Internetu. S politováním však odhalila, že lidé nevyužívají bezednou elektronickou studnu znalostí k vlastnímu rozvoji, ale spíše k běžnému hledání informací ve vztahu ke svým koníčkům.

Autor studie, Dr. Neil Selwyn oslovil se svými spolupracovníky tisíc lidí. Zjistil, že dospělí členové pracující třídy přijímají e-learning pomalu a málo, stejně tak jako tradiční školní kurzy. Na druhou stranu bylo také prokázáno určité snobství vůči vládním e-learningovým programům, které jsou vnímány jako elektronické nástroje pro méně zdatné jedince.

Pouze 8 procent respondentů nemělo přístup k Internetu, celých 48 procent jej však i přes možný přístup nenavštěvuje. Studie hovoří o tom, že zpřístupnění Internetu všem obyvatelům je velmi důležité, je však třeba také připustit, že ne každý bude Internet ke svému životu potřebovat. Nezbývá proto než uznat, že Internet se v zásadě neliší od tištěného slova. Jak říká staré přísloví – můžete přivést koně ke kompletním Shakespearovým dílům, nepřimějete jej však už k tomu, aby je přečetl.

-kk-

**Datum vydání:** IX/2004
Zdroj: The Register - britský server věnovaný řízení především IT
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace