HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Investice do rozvoje zaměstnanců se vyplatí

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

V minulosti byly technické schopnosti a dovednosti klíčovým faktorem kariérního postupu v podniku. V moderních firmách tomu zpravidla tak není – stejně, nebo dokonce více je hodnocena silná osobnost schopná interaktivní komunikace a vedení ostatních. Jako základní vlastnost dobrého manažera je uváděna schopnost dobře se vyjadřovat, ale také naslouchat a porozumět druhým, společně s uměním vcítit se do jejich nálady.

Dalšími požadovanými charakterovými rysy jsou schopnost konstruktivní pracovní komunikace s ostatními – což představuje nutnost porozumět sám sobě, svému jednání a jeho dopadům na ostatní. Dobrý vedoucí pracovník si vědom své odpovědnosti a snaží se být méně impulzivní a dříve přemýšlet než jednat, pociťuje potřebu být nápomocen okolí v dosažení společných i individuálních cílů. Dokáže být vstřícný a přátelský bez ohledu na vlastní náladu.

K dobrému manažerovi také patří snaha tyto schopnosti pěstovat ve členech svého týmu, být schopen odhalit mezery a nedostatky, vybírat vhodné partnery ke spolupráci, stanovovat cíle a řídit procesy. Předpokladem pro změnu a rozvoj firemní kultury prostřednictvím rozvoje manažerů i řadových zaměstnanců je začínat „odshora“. Pokud jsou lidé ochotni odhalit svá slabá místa a mají vůli se zlepšovat, lze se naučit mnohému.
Zdroj: bcentral - Portál společnosti Microsoft věnovaný malým podnikům

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace