Jak snížit investice do vzdělání

Krize trvá již řadu měsíců a tendence snižování výdajů zasahuje i oblast vzdělávání. Vzdělávání je ale investice nezbytná, zvláště pro firmu, která chce obstát v konkurenčním boji, ale i pro jednotlivce, který si chce udržet nebo získat dobrou pracovní pozici.

Firma A-B spektrum, počítačové a vzdělávací kurzy, s.r.o. otevřela nyní zajímavou možnost, která vede ke snížení výdajů na vzdělávání. To ovšem není jediná výhoda. Jde o systém, která zachovává všechny možnosti klasické výuky a nadto přináší celou řadu výhod. Možná v této chvíli tipujete: e-learning….

Nejde ale o e-learning, ale o daleko dokonalejší nástroj. Jedná se o online výuku pomocí webkonferenčního programu. Princip je jednoduchý – ve stanovenou hodinu se účastníci připojí do virtuální učebny pomocí odkazu, který je jim zaslán e-mailem. Ve virtuální učebně je již připraven lektor, který komunikuje s účastníky stejně, jako kdyby s nimi byl osobně v klasické učebně. Pracovník tedy nemusí nikam odcházet ze svého pracoviště. Stačí, když usedne ke svému počítači, na kterém má nainstalován operační systém WindowsXP nebo vyšší. Počítač dále potřebuje již jenom sluchátka s mikrofonem a výuka může začít. Nároky na internetové připojení nejsou nikterak vysoké, zcela dostačuje ADSL nebo Wifi běžných parametrů.

Vyjmenujme si nyní výhody, které z toho vyplývají:

  • Tím, že účastník nemusí nikam dojíždět, se ušetří jak náklady na cestovné, tak především čas vynaložený na cestu. Pokud tedy není v rozumné vzdálenosti žádné školicí zařízení, může jít i o několik hodin ušetřeného času

  • Vzhledem k tomu, že vše probíhá přes internet, je možné vyškolit současně i několik pracovníků z detašovaných pracovišť firmy

  • Pro velmi vytížené pracovníky je možné online vzdělávací akci poskytnout i v době, kdy to nejlépe vyhovuje jejich pracovnímu programu – tj. třeba i ve večerních hodinách.

  • Průběh celé akce lze nahrát jako video, takže je možné si celý výklad znovu zopakovat.

  • Výuka je plně interaktivní. V případě výuky počítačových programů může lektor „předat“ účastníkovi také svoji klávesnici a myš a umožnit mu, aby si sám vyzkoušel látku, která byla vyložena. Je samozřejmé, že lektor může účastníkům sdílet jakýkoli soubor, který má připraven na svém počítači. Může poskytnout i výukové materiály k okamžitému stažení.

  • Účastníci mohou v průběhu výkladu komunikovat s lektorem pomocí textových zpráv a také hlasově pomocí mikrofonu.

  • Následně je možné poskytnout prostřednictvím webkonferenčního systému i dodatkovou konzultaci.

  • K dispozici jsou i další nástroje, například online flipchart, hlasování apod.

  • Odpadá samozřejmě i případné dojíždění lektora k zákazníkovi, což je významný faktor, který umožní snižit cenu vzdělávací akce.

  • Webkonferenční systém je vhodný jak ke školení skupiny, tak k individuální konzultaci konkrétního tématu zájemce.

Jestli Vás toto vše nepřesvědčilo, můžete odeslat formulář ze stránky http://www.abspektrum.cz/virtualni-ucebna-kurzy-online a vyzkoušet si tento způsob výuky, abyste se sami přesvědčili, jak vše probíhá. K ničemu Vás to nezavazuje – ukázka virtuální učebny je zdarma. Počítáme s každým moderním počítačovým uživatelem, který se nebojí vyzkoušet něco nového.

Zmíněný projekt vznikl ve spolupráci s firmou EASY Net spol. s.r.o., která zajišťuje technické zázemí. Společně jsme zprovoznili portál www.webminare.cz. V současné době provádíme nábor kvalifikovaných lektorů, kteří zde budou nabízet své vzdělávací akce nejen z oboru výuky IT dovedností.

A něco navíc:

Webkonferenční systém si může za velmi přijatelnou cenu pronajmout kterákoli firma – a to až do kapacity 250 účastníků. Potom se nabízejí další možnosti využití – konzultace a pracovní schůzky mezi zaměstnanci firmy, celopodnikové porady, do nichž se mohou zapojit i pracovníci z detašovaných pracovišť, vlastní interní školení s nasazením vnitropodnikových specialistů.

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace