Koučování stážistů se zapojením společenské odpovědnosti

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Britská telekomunikační společnost BT dokončila pilotní projekt koučování a rozvoje leadershipu u mladých stážistů. Šlo o tříměsíční program, který začínajícím odborníkům do 30 let umožnil stejný styl vůdcovského rozvoje, který je běžný u seniorních manažerů. Zahrnoval týden výuky v učebně a 11 týdnů koučování. Cílem bylo podpořit duševní odolnost, sebedůvěru, komunikační a vůdcovské dovednosti stážistů v návaznosti na firemní hodnoty.

Projekt v sobě zároveň nesl sociálně odpovědný prvek ve výběru koučovací společnosti In Sync. Ta se zavázala poskytnout za každého koučovaného zaměstnance BT stejný kurz 16-19letému znevýhodněnému studentovi místní školy. Do pilotního projektu se zapojilo 25 koučů. Nyní chce BT program opakovat, aby stejnou šanci získali i další z celkového počtu 600 stážistů.

„Přístup ke koučování této kvality v samotném začátku kariéry pomáhá stážistům lépe pochopit jejich potenciál a získat schopnosti, jak jej dosáhnout. Během programu jsem měla možnost sledovat, jak se ze stážistů stávají mladí lídři, kteří rozumějí našemu byznysu a jsou mu oddaní, což z nich dělá emočně inteligentní manažery budoucnosti, které budeme potřebovat pro další úspěšný rozvoj BT. Když navíc zapojení do projektu znamená, že příležitost růst získá i další mladý znevýhodněný člověk, je to podnět k tomu, abychom pokračovali,“ uvedla na stránkách portálu peoplemanagement.co.uk personální ředitelka BT Group Caroline Watersová.

-kk-

Zdroj: People Management - přední britský magazín o řízení lidských zdrojů

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace