Leadership & management myšlenkových konstrukcí

Mnoho let jsem pracoval pro klienty v mezinárodních poradenských firmách zaměřených na rozvoj a využití lidského potenciálu. Vedl jsem poradenské projekty, tréninky, koučoval, četl mnoho knih a procestoval řadu zemí. Již 2 roky jsem nezávislý – VP Independent. Díky životním zkušenostem věřím, že s Vámi mohu diskutovat, jaké „myšlenkové konstrukce“ použít, kdy, jak, s kým. Není jich tisíc ani stovky. Důležité je naladit sebe sama, něco umět, chtít zvládat jednoduché i těžké, a pak to skutečně vyzkoušet, uplatnit v praxi. A když to nevyjde, přemýšlet a zkusit to znovu. Jinak, lépe.

Původně jsem vystudoval učitelství, matematiku a geografii. Čísla mě provázejí celým životem, vždyť byznys je o kalkulacích všeho druhu, ale daleko víc jsem vždy byl „zeměpiscem“. Možnost cestování společně s manželkou a syny mi přinesla unikátní setkání se zvířaty ve volné přírodě, samozřejmě především v Národních parcích různých částí světa. Je úžasné sledovat vlka, jak nezávisle probíhá krajinou se zbytky své kořisti. Dívat se na pomalou želvu s volbou pohybu k potravě, kterou si vybírá. Mít respekt před mohutným slonem, který najednou vyběhne ze stáda a řítí se na vás. Na druhou stranu, příklady chování a jednání zvířat není potřeba vždy hledat daleko. Stačí vidět vlastní kocoury, domácí mazlíčky Míšu a Mikeše, svobodu jejich teritoria v domě, na zahradě a v okolí.

Zvířata řeší situace díky svým instinktům přežití, shánění potravy, starostí o mláďata, jsou přirozená. My lidé se zmítáme ve svých myšlenkách a konstrukcích, neumíme druhým říci, že se nám něco nelíbí, ale ani naplno pochválit a dokázat vyjádřit, co se nám naopak hodně líbí, z čeho máme radost, co nám šikovnost přátel, kolegů v práci, podřízených, nadřízených, zákazníků, dodavatelů i jiných partnerů přinesla.

Myšlenkové konstrukce můžeme řídit, můžeme ovlivňovat především sebe sama, ale i druhé, být díky svému chování „lídry“. „Leadership & management myšlenkových konstrukcí“ je o zvládnutí momentů, kdy potřebujeme v osobním nebo pracovním životě požádat druhé o spolupráci, návrh, jasně a jednoznačně rozhodnout, vyhodnotit, co se stalo, stanovit budoucí kroky, plány, akce, dokázat překonat omyly a chyby, poučit se z nich, využít je pro zlepšení, vyjednat podmínky spolupráce, kontraktu, být arbitrem sporů ostatních, prodat produkt, myšlenku, nápad, sebe sama před nadřízenými nebo při hledání nové práce, cokoliv vytvořit nebo ukončit, projekt, vztah, provést změny, …

Cílem programu je především:

Metodologie:

˂ Inspirovat zkušenostmi a návody

˂ Tréninky

˂ Pomáhat hledat vlastní unikátní cesty a řešení

˂ Workshopy

˂ Nastartovat vnitřní myšlení směrem k převaze „chci“ nad „musím“

˂ Koučování

˂ Nabrání energie pro změny v osobním i pracovním životě

˂ Individuálně nebo ve skupině

Program bude flexibilně uzpůsoben konkrétní potřebě a zájmu. Může se věnovat jednomu ze čtyř výše uvedených hlavních směrů vedení a řízení myšlenkových konstrukcí nebo všem s rozsahem 1 hodina, 1 den nebo třeba 4 x 4 dny! Je určen pro jednotlivce, manažery, specialisty, skupiny, týmy, firmy, pro všechny, kdo chtějí:

  • více ovlivňovat svůj život a sebe sama, dosahovat zvolených horizontů, svých přání, tužeb a vášní,
  • být více svobodní a nezávislí ve svém myšlení, volit své postupy, být více v pohodě,
  • inspirovat a ovlivňovat druhé, pomáhat jim,
  • být efektivnější ve své pracovní roli, lépe komunikovat, zlepšit výkon a výsledky, posílit různé dovednosti,
  • řešit obtížné situace a neúspěchy, lépe se vyrovnat tlaku změn,
  • zdolávat své skutečné i pomyslné hory.

Jednou: „... strašně mi přede všemi vynadal! V první chvíli jsem chtěl taky vybuchnout, ale pak ...“ „No co jsi tedy udělal?“ Použil jsem konstrukci: 1. uznal jsem, že je frustrovaný, má sám problém, 2. útok není kvůli mně, ale společně řešenému úkolu, 3. zamyslel jsem se, jak a kdy nejlépe mu sdělím ověřená fakta a svůj pohled a návrhy, 4. požádal jsem ho o schůzku hned po společné poradě, 5. poté, co mě vyslechl, bylo vidět, že se mu ulevilo a dokonce se mi omluvil, 6. požádal jsem ho, aby, pokud podobná situace za se nastane, řešil se mnou věc osobně a ne před ostatními, 7. a on souhlasil!“ „AHA!“

Pokud Vás napsané „myšlenkové konstrukce“ zaujaly a chcete se dozvědět více, rád bych Vás pozval na ochutnávku – otevřený kurz dne 30. 4. od 9:00 do 12:30. Můžeme určitě také připravit kurz na míru podle Vašeho zadání a osobní konzultace.

Bližší informace k ochutnávkovému kurzu naleznete na této stránce.

Více informací o mé životní filozofii, hodnotách, životopise a portfoliu si můžete přečíst zde.

Těším se na setkání s Vámi!

Autor článku

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace