LMS eDoceo dává firemnímu vzdělávání novou tvář

Jednoduchost použití, flexibilní řízení studia, efektivní možnosti správy a těsná provázanost s podnikovým prostředím, to jsou vlastnosti, které charakterizují vyspělý systém pro správu vzdělávacích programů, který vyhoví nárokům moderních společností. Právě k takovým patří řešení eDoceo společnosti Trask solutions.

Společnost Trask solutions se vývoji řešení pro správu vzdělávacích programů (Learning Management System, LMS) věnuje již přes 13 let. Nové LMS eDoceo, které Trask právě uvádí na trh, odráží nejen letité zkušenosti z vývoje, ale také poznatky od zákazníků získané z projektů, které realizoval u více než 90 předních českých firem.

Snadno a jednoduše

Learningové systémy jsou v řadě společností klíčovým nástrojem efektivního vzdělávání zaměstnanců, přesto z pohledu uživatelů nejde vždy o nejoblíbenější systém. Nový LMS eDoceo však odbourává hlavní nedostatek dosavadních robustních learningových systémů. Základním konceptem, na němž staví, je uživatelská přívětivost a snadné použití systému z pohledu studenta.

Veškerá aktivita studenta je nyní řízena jeho osobním přehledem úkolů, který mu eDoceo nabídne hned na úvodní obrazovce. Vidí zde vše potřebné: chronologicky seřazené úkoly, jako jsou studium elektronického kurzu, výběr termínu prezenčního kurzu či v případě manažera schválení žádosti o kurz. Nemusí složitě vyhledávat v katalogu kurzů, pouhým kliknutím na úkoly se postupně dostává k jejich plnění.

Kromě toho uživatel na hlavní obrazovce vidí také zprávy, notifikace či aktuální diskuze v rámci sociálních kanálů, přičemž nástroje na své ploše si může přizpůsobit podle nejčastěji používaných funkcí.

 

Obr. 1: Úvodní obrazovka (Dashboard) z pohledu studenta

Integrované vzdělávání

Jak lze uživateli, který musí v rámci svých běžných úkolů denně pracovat například s deseti různými aplikacemi, zjednodušit život ještě více? Nejlépe tak, že do LMS nebude muset nahlížet vůbec. Přesně to mu eDoceo umožňuje, aniž by riskoval, že propásne své nejbližší studijní povinnosti. Seznam úkolů, ale i schránka zpráv či katalog kurzů se totiž uživateli mohou zobrazovat přímo na jeho personalizované intranetové stránce, kterou denně navštěvuje.

LMS eDoceo podporuje tzv. portlety, objekty, které mohou být snadno integrovány a zakomponovány na stránkách firemního portálu, jako je MS SharePoint či Liferay. Kliknutím na úkol, zprávu či kurz se uživateli automaticky otevře LMS přímo na něm (díky podpoře jednotného přihlašování, SSI).

Samozřejmostí je zasílání notifikací do e-mailu, stejně jako automatické zobrazování termínů školení v osobních kalendářích účastníků (například v MS Outlook). Možná je také integrace eDoceo s podnikovými systémy jako ERP či DMS a detailní nastavení oprávnění pro skupiny uživatelů i jednotlivce.

Kompozice a řízení studia

Další ze zásadních inovací LMS eDoceo ocení zejména pracovníci HR oddělení zodpovědní za vytváření vzdělávacích programů. Jsou jí tzv. kompozitní kurzy, tedy kurzy, které je možné skládat ze znovupoužitelných objektů, tzv. „atomických elementů“.

Takovými elementy mohou být položky jako „elektronický kurz“, „kapitola kurzu“, „test“, „certifikát“ a další, které obvykle tvoří sled kroků v rámci školení. Systém eDoceo nyní umožní flexibilně skládat a využívat jednou nadefinované elementy v bezpočtu různých variací. Pro pracovníky HR oddělení to znamená obrovskou úsporu času a flexibilnější přípravu kurzů uzpůsobených pro různé skupiny zaměstnanců.

 

Obr. 2: Detail studijního plánu – pohled z tabletu

Mobilní vzdělávání

Nejnovější generace LMS eDoceo reaguje i na stále širší využití chytrých mobilních zařízení v podnikovém prostředí. Nejen samotný design uživatelského rozhraní, ale i celková koncepce systému napomáhají snadnému ovládání LMS i z dotykového displeje. S rozmachem trendu označovaného jako BYOD (Bring Your Own Device), který odráží sílící zájem zaměstnanců používat vlastní mobilní zařízení pro pracovní účely, se tak eDoceo může pochlubit podporou tzv. m-learningu.

Mezi zákazníky společnosti Trask solutions využívající jeho LMS řešení patří tak významné společnosti jako Škoda Auto, Prazdroj nebo Česká Pojišťovna. Již nyní přitom probíhají první implementace nového LMS eDoceo u nových zákazníků. V efektivním vzdělávání zaměstnanců totiž tkví základ budoucího úspěchu každé firmy.

Více informací, jak LMS eDoceo pomáhá našim zákazníkům, naleznete na www.edoceo.cz

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace