Master Class v Businessu

Keith Michael Sanders

Keith Michael Sanders je garantem programu Master Class v Businessu a jeho zavádění v České republice. Tento bývalý světový obchodní ředitel a člen správní rady Rolls-Royce a Bentley se v současné době věnuje koučinku a je ředitelem vzdělávací a poradenské společnosti Resource and Development, Ltd. v Londýně.

Pane Sandersi, co znamená Master Class v Businessu?

Znamená prakticky totéž, co v hudbě. Jednoduše se jedná o manažerskou obdobu hudebních mistrovských kurzů, kdy hudebního mistra nahrazuje osobnost z oblasti businessu, za kterou stojí vlastní úspěšná kariéra. Takový člověk pak v rámci programu pracuje s malou skupinou mid-seniorních a seniorních manažerů prakticky stejným způsobem, jakým koncertní mistr vede skupinu nadějných hudebníků.

Jaký je profil typického účastníka Master Classu?

Těžko specifikovat. Rád bych si pomohl popisem těch, kteří nás inspirovali: potkáváte se s nimi v České republice, stejně jako já ve Velké Británii – jedná se o schopné manažery, kteří prošli velkým množstvím tréninků a rozvojových manažerských programů. Další školení zaměřená na tu, či onu oblast manažerských dovedností by jim již nepřinesla požadovanou přidanou hodnotu a právě v tomto okamžiku přichází vhodná chvíle pro Master Class.

Ano, ale proč Master Class a ne např. Delegování III, Efektivní vedení IV?

Rozdíl mezi klasickými a mistrovskými kurzy spočívá v jejich zaměření. Kurzy manažerských dovedností, jakkoliv pokročilé, se zaměřují na plošné zvýšení úrovně dané dovednosti. Naopak Master Class se soustředí na samotného manažera. Když se vrátím zpět k hudbě, tak každý jednotlivý hudebník hraje svůj part, ve kterém je jedinečný a společně s mistrem se krok za krokem přibližuje k virtuozitě. Účastníci si vzájemně všímají detailů, frázování, v různých technikách se inspirují, mohou sladit rytmus, ale potenciál u každého z nich spočívá v něčem jiném.

Rozvíjení vlastního potenciálu jako při individuálním koučinku?

V podstatě ano, Master Class v Businessu vychází z principů koučovací kultury. Koneckonců na vedení kurzu společně s osobností z businessu spolupracuje také lektor/kouč. Benefit Master Classu však navíc spočívá v synergickém efektu, který ve skupině vzniká a také v jeho inspirativní roli.

Autor článku

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace