HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Na co se zaměřit při rozvoji HR profesionálů?

Mnoho HR profesionálů chce ve své kariéře postoupit až na nejvyšší příčky – stát se personálními řediteli. I když však volných pozic ředitelů HR není příliš, nemělo by je to odradit od toho, aby na sobě stále pracovali a zlepšovali své znalosti a dovednosti. Tři rady, na které dovednosti se zaměřit především, shrnul server hrnewsdaily.com.

Učte se uvažovat strategičtěji

Lidské zdroje musí umět kriticky uvažovat o důsledcích svých rozhodnutí pro výsledky firmy. Zaměřte se na to, jak dosáhnout konkurenční výhody prostřednictvím procesu strategického uvažování, který bude zahrnovat analýzu prostředí, kompetencí, silných a slabých stránek, konkurence apod.

Rozvíjejte své komunikační dovednosti

HR profesionál musí kromě mluvení před lidmi a psaní reportů umět také dobře naslouchat. Bez zpětné vazby od zaměstnanců může nanejvýš odhadovat, co vlastně od firmy očekávají. Měl by také sledovat aktuální trendy v interní komunikaci minimálně v rámci oboru působnosti firmy.

Posilujte svou profesionální integritu

Pouze důvěryhodný HR profesionál, který se chová eticky za každé situace, může vytvářet autentické vztahy s ostatními postavené na vzájemném respektu. Je k tomu zapotřebí sledovat a chápat ekonomické, politické, finanční a další faktory ovlivňující úspěch firmy.

-kk-

Zdroj: HR News Daily - americký server zaměřený na HR
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace