On-line počítačová školení jako alternativa k prezenčním kurzům

Společnost SoftGate, s.r.o., která je specializovanou vzdělávací institucí se zaměřením na počítačové kurzy, přichází na trh s inovací svých služeb. Nově přináší on-line školení, a sice skrze svůj portál ŠkolímeNaživo.CZ. O co jde konkrétně?

Podstatou živého školení přes Internet je interakce mezi lektorem a účastníkem. Komunikace probíhá prostřednictvím mikrofonu a sluchátek (jež jsou dnes přítomná na každém notebooku nebo tabletu), případně nemá-li účastník mikrofon tak přes chat. Účastníci kurzu a lektor jsou ve stejný okamžik v jedné „virtuální učebně“. Fyzicky ale nemusí opustit svoji kancelář, obývák nebo oblíbenou lavičku v parku, nebo se mohou připojit během své pracovní cesty odkudkoliv ze světa. Pro účast na on-line školení je zapotřebí pouze připojení k Internetu, není nutné instalovat žádný speciální SW.

Lekce v programu ŠkolímeNaživo.CZ trvají maximálně 90 minut. Jsou směřovány do času mimo většinovou pracovní dobu, do ranních, odpoledních nebo podvečerních hodin. Cílem je k této formě online vzdělávání přitáhnout každého, kdo má o ICT zájem a zrovna se nechce nebo nemůže účastnit klasických kurzů, pořádaných povětšinou právě v pracovní době a jež zaberou minimálně celý den.

Díky tomu, že jsou jednotlivé lekce krátké, jsou posluchači po celou dobu „ve střehu“, aktivně vnímají výklad a zapojují se do praktického procvičování. Nejsou zavaleni velkým množstvím informací najednou, mají možnost vstřebávat je postupně. Informace, které účastníci běžně získají naráz na jednodenním kurzu, jsou v případě ŠkolímeNaživo.CZ rozděleny do několika dílčích lekcí, které na sebe navzájem navazují, ale mezi nimiž je jistý časový rozestup (týden nebo dva).

Pravidelnost lekcí zvyšuje efektivitu školení. Učivo, které bylo probráno na předchozích lekcích, si účastník zopakuje a procvičí mezi lekcemi na praktických příkladech. Toto je další klíčový benefit pravidelného školení – výuka v menších dávkách, ale častěji.

Projekt Pravidelná online výuka počítačových kurzů - "počítačová e-škola" je spolufinancován z OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Královéhradecký kraj - Výzvy č. 4 pro GP - oblast podpory 3.2.

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace