Pořiďte si svého stína

Jednou ze zásadních podmínek rozvoje firem je přijímání nových zaměstnanců, se kterými přijdou nové myšlenky a nápady. Nezisková organizace Business Leaders Forum, která se zabývá konceptem společenské odpovědnosti firem, v této souvislosti vyhlašuje 13. ročník programu Manager Shadowing – Stínování manažerů. Projekt, jehož pomocí můžete najít mladé potenciální zaměstnance z řad vysokoškoláků, je otevřen novým firmám i studentům. Stačí pouze poslat přihlášku.

Koordinátorka projektu Zuzana Kubíková vysvětluje: „Vysokoškolští studenti, kteří úspěšně absolvují ústní pohovor s personalisty spolupracujícími s BLF, mají možnost po dobu dvou týdnů pozorovat a zapojovat se do aktivit manažera působícího v oblasti jejich zájmu. Pro manažera, který si stanoví požadavky na studenta, je stínování možností poznat studenty, zjistit úroveň jejich připravenosti pro práci v oboru i příležitostí zahájit dlouhodobější spolupráci.“

Po dobrých zkušenostech se do stínování manažerů pouští např. společnosti InSITE, Venture Investors, Tara Professionals nebo ZOO Liberec. Manažeři těchto organizací ocenili především zpětnou vazbu a nové podněty od studentů. Studenty zapojili do svých projektů a v mnohých případech po absolvování stáže i zaměstnali.

-kk-

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace