HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Rotace pomáhá udržet dobré lidi ve firmě

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Řada profesionálů HR a náborových manažerů pohlíží na interní mobilitu jako na něco, co by měli sami řídit. Zaměstnanci mají ale dnes svoji kariéru stále více ve svých rukou a dny zaměstnanecké stability a loajality jsou dávno pryč. Pokud si chcete kvalitní lidi udržet, nechte je jít za příležitostmi v rámci vaší firmy, o kterých si myslí, že je lépe uspokojí.

Zaměstnanci nejsou aktiva, nechte jim možnost výběru. Jsou pro vás důležitými investory a měli by mít možnost svobodně sdílet svoje znalosti a ideje.

Když zaměstnanec projeví zájem okusit jinou pozici ve firmě, obvykle je to proto, že hledá novou výzvu a není spokojený se současným stavem. Neumožnění změny je jistá cesta ke ztrátě tohoto zaměstnance.

Zde je několik tipů, co by měly firmy a HR skupiny dělat:

Zrušte omezující postupy

Odstraňte takové postupy, které omezují, nebo řídí to, jak nebo kdy smí zaměstnanci zažádat o jinou pozici v rámci firmy.

Povzbuzujte zaměstnance

Mělo by být samozřejmostí, že firma bude pobízet zaměstnance k tomu, aby sdíleli své odborné názory a nápady. Ve zkostnatělém a stabilním prostředí potřebná kreativita nepokvete. Zajímavé nové koncepty a nápady přichází tam, kde lidé smějí „nosit různé kabáty“ a být pozičně mobilní.

Angažujte náboráře

Umožněte jim pracovat svobodně vně i mimo firmu a tvořit zálohy pro pozice, které se mohou uvolnit po zaměstnancích, kteří mají zájem o změnu. Správným managementem a informovaností lze dosáhnout dobré synchronizace.

Umožněte zaměstnancům otestovat zvolenou pozici

Vytvořte systém, který zaměstnancům umožní na krátkou dobu vyzkoušet místo, o které mají zájem tak, aby se mohli rozhodnout, zda je opravdu bude zajímat a zda budou schopni je zastat. Vychovávejte své lidi k tomu, aby uměli sdílet své znalosti a zkušenosti.

Postupy, které omezují přemisťování a změnu v rámci firmy jsou zbytky z 20. století, kdy byly firmy zaměřené na hierarchii a byly zkostnatělé. 21. století by mělo tyto bariéry odstranit a napomáhat kreativitě a růstu.

-av-

Zdroj: ERE.net - přední světová online komunita pro odborníky z oblasti náboru

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace