Setkání s novými trendy ve vzdělávání

magion praha

Směs netradiční podoby setkání, zvučných jmen lektorů i novotou zářících prostor nedaleko Prahy na festival přilákala velké množství diváků. Festival lektorů Magion Desítka úspěšně proběhl v úterý 14. září 2010 v prostorách kongresového centra Oáza v Říčanech nedaleko Prahy.

Festival Magion Desítka je netradiční prostor pro setkávání lektorů, trenérů, koučů, personalistů a lidí z HR, výměnu zkušeností a informací o novinkách z oboru, prostor pro komunikaci a vzájemnou inspiraci. Plné hlediště dávalo tušit touze diváků - zejména personalistů, zástupců HR, koučů a lektorů - po nových trendech. Partnery této akce bylo HR forum, Educity a Inspira s.r.o.

Deset vybraných lektorů mělo před sebou opravdovou výzvu: v 8 minutách 25 sekundách předat divákům vše, co chtěli říci, za doprovodu dvaceti fotografií. Komentované promítání obrázků doplnili někteří i praktickou „ochutnávkou“. Vystupující lektoři projevili velkou odvahu, šli do neznáma a s kůží na trh. Věříme, že si každý lektor si svůj přísně omezený čas řádně užil. Účast na festivalu byla pro ně novou výzvou, kterou ocenili diváci i Magion jako pořádající organizace.

Na tomto úvodním ročníku festivalu lektorů jste mohli vidět a slyšet následující témata a lektory: Sociomapa aneb Jak se orientovat ve vztazích - Radvan Bahbouh; Kompetence pro Modré oceány - Monika Barton; Animovaný film jako koučování týmu - Petr Hlubuček; Training within industry - Jitka Tejnorová; Improvizace jako manažerská kompetence - Martin Sedláček; Existenciální trénink - Magdalena Vokáčová; Manažerské příběhy - Lucia Obenau; Sociogeometrie – Eva Dragounová; Korporátní bubnování - Jiří Čmolík; Open space technologie - Jan Holeyšovský.

Tempo a osobitý ráz dodal festivalu i moderátor Petr Horký, jinak známý cestovatel a režisér.

Diváci zažili smršť prezentací, myšlenek, fotografií i praktických ukázek. Vázali jsme uzly dle instrukcí, sledovali tok existenciálních myšlenek, nechali se fascinovat loutkovou stínohrou i bubnovali na trubky. Věříme, že v každém z diváků bude ještě dlouhou dobu dozrávat, co za ty nabité necelé dvě hodiny viděl a slyšel.

Po skončení oficiálního programu byl čas i prostor pro osobní setkání se zúčastněnými. Nové, krásné a moderní prostory v Oáze hostily některé lektory a diváky ještě dlouho, protože festival splnil i funkci místa pro setkávání lidí z oboru - český rybníček je malý a příležitostí potkat svého někdejšího spolužáka, učitele či bývalého kolegu není nikdy dost.

Diváci byli požádáni také o zpětnou vazbu na tento originální formát. Hodnocení byla velmi pozitivní (v průměru 9 bodů z 10).

Proto pořadatel festivalu lektorů, Magion s.r.o. uspořádá druhý ročník v termínu 26. dubna 2011 opět v říčanské Oáze. Diváky čeká nabitý program v podobě dopoledne věnovaného desítce „statečných“ lektorů. Každý z nich dostane osm minut 25 sekund ke své prezentaci. Prezentace přeruší pouze coffee break, během kterého bude čas na setkávání, dotazy, pozdravy, zkrátka na běžný networking v oboru.

Po obědě formou rautu se mohou přihlášení účastníci dostat do jednoho ze čtyř workshopů. Jedná se uzavřený program pro omezený počet předem přihlášených lidí, který bude veden lektorem na dané téma. Témata jsou: Týmový koučink (Eva Mohauptová); Konflikt jako zdroj synergie (Jan Holeyšovský); Improvizace v bussines prostředí, autentický projev, náročné situace (Martin Hak); Validní týmová zpětná vazba s využitím kreativních technik (Vladimír Halada).

Na festival i workshopy se můžete hlásit již nyní prostřednictvím emailu či webového formuláře. Podrobnější informace k programu včetně cen a podmínek najdete na www.imagion.cz. Těšíme se, že program s workshopy zaujme stejný počet diváků jako v minulém roce. Víc se jich bohužel do Oázy nevejde, proto radíme neváhat s přihláškami, přednost dostanou dříve přihlášení.

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace