Šetří se na správných místech?

Již od roku 2008 se svět a s ním pochopitelně i naše hospodářství potýká s krizí. Každá firma šetří náklady, kde se dá a řada jednotlivců si klade otázku, jak to bude dál, co bude s penězi. Šetření nákladů se dotýká i oblasti vzdělávání. Je to ale ta správná nákladová položka, na které je vhodné ušetřit?

Našimi kurzy prošly od zahájení činnosti firmy v roce 2004 dlouhé řady klientů. Jejich znalosti výpočetní techniky byly na různé úrovni. Setkali jsme se často i s případy, kdy se účastník přihlásil do počítačového kurzu pro pokročilé, ale v průběhu výuky vyšlo najevo, že má sotva základní znalosti. Přitom práce na počítači je požadována téměř ve všech pracovních pozicích.

Nedostatky ve znalostech ovládání programu odhalíme jednoduše. Účastníci prostě dostanou úkol, o kterém předpokládáme, že by měli být schopni jej v poměrně krátkém čase vyřešit. Někdy je až neuvěřitelné, jaké komplikované a kostrbaté pracovní postupy jsou schopni vykonstruovat. To je logické, pracovat v daném programu se naučili víceméně cestou pokusu a omylu a přitom jim uniklo, že existují efektivní pracovní postupy, které daný úkol vyřeší podstatně rychleji.

Poslední dobou dochází často k tomu, že se nějaký pracovník o kurz sám zajímá a je jasné, že by jej chtěl absolvovat. Po čase nás kontaktuje s tím, že firma mu kurz neumožní, protože nemá peníze. Zřejmě jde o hodně bohatou firmu, když je ochotná platit mzdu za to, že někdo zpracovává třeba v Excelu půl dne tabulku, kterou by mohl mít hotovou za několik minut. Pokud je ve firmě více „kutilů-samouků“, představuje to na mzdách již docela významné náklady.

Veškeré naše snahy zaměřujeme na individuální přístup ke klientovi. Výuka proto probíhá v malých skupinách – cca do 8 osob. Tak se vyhneme situaci, kdy prostě lektor musí „jet výklad, aby se to probralo“ a nemá čas posluchače, který „v tom zabloudil“, navést zpět na to správné místo.

Nasloucháme tomu, co klienti při kurzech říkají. Tomu se snažíme přizpůsobovat i náš způsob práce. Setkali jsme se i s výroky typu „Víte, já jsem již na takovém kurzu byl, lektor byl nepochybně vynikající odborník, ale tomu, jak to vysvětlovat, se nedalo rozumět“ nebo dotaz „A bude mít každý svůj vlastní počítač?“ nebo „Kolik lidí bude ve skupině?“ nebo „Dostanu nějaké osvědčení a výukové materiály?“. To vše něco naznačuje – minimálně nějaké špatné zkušenosti…

Abychom vyšli klientům co nejvíce vstříc, existuje u nás i taková možnost, že ten, kdo v průběhu kurzu má pocit, že toho na něj „je nějak moc“, si může kurz zopakovat v termínu, kde máme ještě volná místa.

Pokud byste se rozhodli, vybrat si některý z našich kurzů, můžete si předem otestovat znalosti online zdarma - http://www.abspektrum.cz/stranka/testovani-znalosti. Najdete zde testy týkající se programů Excel a Word.

Možná bude pro Vás zajímavé, podívat se i na několik videonávodů a porovnat s nimi své vlastní pracovní postupy: http://www.abspektrum.cz/stranka/testovani-znalosti

Aktuální nabídku našich kurzů najdete zde: http://www.abspektrum.cz/category/vsechny-pocitacove-kurzy (kurz si můžete jednoduše objednat prostřednictvím našich webových stránek.

A pokud to máte k nám daleko, můžeme Vám nabídnout výuku přes internet – komunikace s lektorem je živá, v reálném čase – více informací najdete zde http://www.abspektrum.cz/virtualni-ucebna-kurzy-online.

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace