Silné nástroje pro zvyšování konkurenceschopnosti

SILNÉ PRACOVIŠTĚ je prostředí, kde lidé UMÍ, MOHOU a CHTĚJÍ podávat své nejlepší výkony. Pracujete v organizaci, jejíž zaměstnanci by na tyto tři základní otázky odpověděli kladně? Pokud si nejste jisti, na stránkách www.silnepracoviste.cz existuje online nástroj, který vám pomůže odhalit aktuální stav věcí a nastartovat potřebné změny ke zvýšení produktivity a spokojenosti zaměstnanců i klientů.

Nový rozvojový program SILNÉ PRACOVIŠTĚ nedávno sklidil pozitivní ohlas na odborných akcích HR Days, proHRexpo a Konferenci Fórum personalistů 2012, které jsou určeny především pro personalisty a manažery. Prezentovali jej zástupci poradenských společnosti RPIC-ViP s.r.o. a Trexima spol. s r.o., které se rozvoji podnikání a výkonnosti firem věnují již 20 let.

Myšlenka programu vychází z mnohaleté praxe v poradenství a vzdělávání, stejně jako ze spolupráce se zahraničními partnery na celé řadě evropských projektů. Jedním z nich je COMTRAIN (2010-1-PL1-LEO05-11496), který byl spolufinancován Programem Leonardo da Vinci. Cilem COMTRAINu je podporovat začínající firmy a zvyšovat jejich konkurenceschopnost na trhu prostřednictvím zlepšování manažerských dovedností. Cílovou skupinou projektu jsou potenciální podnikatelé (zaměstnanci, studenti, nezaměstnaní) a také lektoři vzdělávání dospělých.

Rozvoj manažerských dovedností nebo schopností interních lektorů zaměřit se na určité problematické oblasti ve firmě je přesně jedním z výsledků, na které může upozornit online dotazník na stránkách www.silnepracoviste.cz.

U výsledků výzkumu ale celý proces nekončí. Tvůrci projektu vyhledávají, rozvíjejí a propagují organizace, které chtějí postavit svou konkurenční výhodu na lidech a etickém přístupu k nim, neboť věří, že slušnost ke svým zaměstnancům, zákazníkům, odběratelům, dodavatelům a společnosti se dlouhodobě vyplácí. Silné pracoviště chce být prestižní značkou pro organizace, jejichž majitelé a manažeři sdílejí poctivý přístup k podnikání a chtějí to dát najevo.

Za těmito možná vzletnými myšlenkami se skrývá celá řada praktických a jasně definovaných kroků. Kromě zmiňovaného vstupního dotazníku SILNÉ PRACOVIŠTĚ manažerům nabízí konkrétní nástroje, jimiž mohou svou organizaci rozvíjet v pěti základních oblastech: výkon, organizace práce, motivace, vztahy a informace.

Pokud vám dotazník napoví, že je vaše firma silná v oblasti produktivity, nicméně za cenu narušení vztahů ve firmě, mohou vás inspirovat produkty z oblasti teambuildingu, poskytování zpětné vazby nebo typologie osobností MBTI. Pokud zjistíte, že je vaší slabou stránkou organizace, můžete začít přemýšlet o analýze a optimalizaci procesů nebo systému zlepšování s využitím modelu EFQM.

V případě, že budete chtít poradit, který ze zmiňovaných nástrojů je pro vaši organizaci nejvhodnější, konzultanti SILNÉHO PRACOVIŠTĚ jsou vám plně k dispozici.

 

Autoři

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace