Školení měkkých dovedností ve výrobním podniku: Případ Elektroporcelán Louny

Elektroporcelán Louny a.s. je náročným zákazníkem. Většinu zaměstnanců tvoří dělníci, kteří pracují ve výrobních závodech na 2 různých místech. Díky profesionalitě a flexibilitě společnosti Everesta, s.r.o., která školení zajišťuje, však lze říci, že si vedeme velmi dobře,“ říká Ing. Jan Šlapal, finanční ředitel společnosti Elektroporcelán Louny a.s.

Společnost Eletroporcelán Louny a.s. získala dotaci z Evropských fondů na vzdělávání v rámci projektu „Školení je šance“. Tento projekt se připravoval poměrně dlouho, ale nakonec byl schválen na podzim roku 2010.

Projekt se skládá z několika částí tak, aby byla ve školeních zastoupena kompletní struktura našich zaměstnanců. V této fázi jsme se na základě průzkumu trhu i dalších doporučení dozvěděli o společnosti Everesta, s.r.o. (tehdy ještě pod názvem ECS Edconsia, s.r.o.), takže jsme ji zahrnuli do výběrových řízení.

Od prvopočátku jsme definovali relativně přísná kritéria, co se týče požadavků na dodavatele, protože jsme chtěli vybrat silného partnera, který nám bude garantovat kvalitní a spolehlivou dodávku školení. Soustředili jsme se zejména na oblast Měkkých dovedností, která i svým finančním objemem byla největší. Kladli jsme kromě ceny velký důraz na kvalitu výukových materiálů, obsahovou stránku kurzů, životopisy a reference jednotlivých školitelů a navrhovanou zpětnou vazbu. Tato kritéria byla definována dle požadavků projektu a následně matematicky vyhodnocena. Společnost Everesta, s.r.o. se stala vítězem v oblasti Měkkých dovedností, Jazykových kurzů a většinovým dodavatelem kurzů z oblasti Odborných kurzů.

Elektroporcelán Louny a.s. je náročným zákazníkem pro dodávku kurzů. Jsme tradičním dodavatelem izolátorů pro oblast energetiky či drážních zařízení. Většinu zaměstnanců tvoří dělníci, kteří pracují ve výrobním závodě v Lounech či v Merklíně u Karlových Varů. Dále pracovníci v oblasti řízení výroby a administrativy. Plánování tak vysokého počtu kurzů bylo tedy poměrně problematické časově i místně, takže jsme ocenili pomoc firmy Everesta, s.r.o. s tímto procesem.

Měli jsme k dispozici dedikovaného pracovníka (koordinátora), který operativně řešil úpravy harmonogramu a jeho návaznosti. V podstatě jsme řešili hlavně Jazykové kurzy, protože to je dlouhodobější záležitost. Zejména organizace kurzu Italština byla zpočátku dost problematická, protože jsme potřebovali školit jednoho pracovníka v Lounech a jednoho v Merklíně, ale i to se podařilo následně zajistit. U ostatních kurzů jsme po pár týdnech zafixovali harmonogram včetně lektorů, podle kterého se nyní i nadále řídíme.

Naše očekávání byla postavena poměrně vysoko. Očekávali jsme profesionální přístup a řešení, které jsme skutečně dostali. Byli jsme potěšeni flexibilitou reakcí na naše požadavky, zejména časového rázu. Občas se stane, že z hlediska naplněnosti výroby nelze kurz realizovat, protože nemůžeme uvolnit pracovníky (jedná se o požadavek pár dnů před školením) a je nutno hledat jiný termín. Protože jsme si byli vědomi, že lektoři mají svůj čas poměrně plánovaný, byli jsme potěšeni rychlou a konstruktivní reakcí na tyto naše požadavky, kdy byla Everesta, s.r.o. operativně schopna přeorganizovat ostatní tak, aby nám vyhověla.

Celkově u firmy Everesta, s.r.o. oceňujeme především flexibilitu, vstřícné jednání a profesionální úroveň jednotlivých školitelů, kterých byly skoro dvě desítky. Lektoři se snažili předat svoje znalosti a zkušenosti dle našich požadavků a definice konkrétního kurzu.

Společnost Everesta, s.r.o. mohu bezvýhradně doporučit. Jménem naší firmy si troufám říci, že budeme-li v budoucnu potřebovat další vzdělávací služby, jako první se obrátíme právě na tuto společnost.

Kontakt:

Everesta, s.r.o.

Mgr. Tereza Mrzenová
podpora prodeje a propagace společnosti
E-mail: tereza.mrzenova@everesta.cz
Tel.: 734621813
www.everesta.czAutor článku

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace